HoloLens 2 w wersji dla deweloperów wkrótce dostępne

Cena – 3500 dolarów

Deweloperska wersja gogli od Microsoftu – HoloLens 2 – będzie wkrótce dostępna. Cena ma wynosić okrągłe 3500 dolarów, czyli tyle samo, ile wersja, która zostanie sprzedana firmom w późniejszym okresie roku.

Pierwotna, komercyjna cena gogli HoloLens, wynosiła 5000 dolarów, przy czym zestaw rozwojowy zawsze kosztował 3500 dolarów. Można więc stwierdzić, iż Microsoft nie obniżył ceny urządzenia dla programistów, tylko utrzymał na tym samym poziomie.

Reklama

Microsoft na MWC 2019 – HoloLens 2 za $3500 i zapowiedź Azure Kinect, czyli gratka dla fanów rozszerzonej rzeczywistości

Zestaw ma zawierać, poza samymi goglami, także środki do wykorzystania dla usługi Azure oraz bezpłatne wersje próbne Unity Pro wraz z PiXYZ Plugin do danych CAD. Firma ujawniła również, iż wsparcie dla Unreal Engine 4 w HoloLens 2 będzie dostępne dla programistów, którzy będą mogli je wykorzystywać od końca maja. Jest to jeden z najistotniejszych dodatków dla programistów, który umożliwi aplikacjom zawierającym fotorealistyczne renderingi wykorzystać je przy produkcji, projektowaniu produktów, architekturze i w wielu innych dziedzinach.

Wciąż nieznana jest dokładna data premiery gogli, mimo to firma obiecuje, że dostarczy deweloperskie i komercyjne wersje sprzętu jeszcze w tym roku. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na dostępność sprzętu w oficjalnej sprzedaży.

Żołnierz w rzeczywistości rozszerzonej. Microsoft wyposaży amerykańską armię w zestawy HoloLens

Źródło: The Verge