Co się dzieje? Z HMD Global odchodzi w trybie natychmiastowym najważniejsza osoba | Tabletowo.pl

Co się dzieje? Z HMD Global odchodzi w trybie natychmiastowym najważniejsza osoba

Dołącz do dyskusji 0

Ludzie przychodzą i odchodzą – to naturalna kolej rzeczy. Jednak w tym przypadku zupełnie bez zapowiedzi i w dodatku w trybie natychmiastowym odchodzi najważniejsza osoba w przedsiębiorstwie.

HMD Global powstało stosunkowo niedawno, bo w grudniu 2016 roku. Zadaniem firmy, która ma na okres dziesięciu lat pełnię praw do logo Nokia i własności intelektualnej niegdysiejszego potentata branży urządzeń mobilnych, jest ponownie wprowadzenie i wypromowanie marki Nokia na rynku. Od początku istnienia przewodzi jej CEO Arto Nummela, który kiedyś pracował dla Nokii, a później też Microsoftu.

A właściwie powinienem użyć czasu przeszłego, ponieważ HMD Global poinformowało dziś, że CEO opuszcza szeregi i to w dodatku w trybie natychmiastowym. Przedstawiciele firmy nie podają powodów tak nagłej decyzji, ale zapewniają, że wszystko odbyło się za obopólnym porozumieniem i w miłej atmosferze.

Arto Nummela odegrał kluczową rolę we współtworzeniu HMD Global, zbieraniu zespołu i prezentowaniu pierwszych produktów. W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Arto za jego wkład i życzyć powodzenia w przyszłych wysiłkach – Sam Chin, dyrektor zarządu HMD Global Oy

Od teraz najważniejszą osobą w HMD Global będzie Florian Seiche, który od samego początku jest dyrektorem przedsiębiorstwa. On zresztą także w przeszłości pracował w Nokii. Ale nie tylko, ponieważ zdarzyło mu się także pracować dla Siemensa, Orange i HTC.

Źródło: HMD Global

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona