Hive czasowo wycofał swoje hulajnogi z Warszawy i Wrocławia

W ostatnich dniach hulajnogi Hive zniknęły z ulic Wrocławia. Od dziś (14 czerwca) nie ma możliwości korzystania z nich również w Warszawie. Jak można wywnioskować z komunikatów podawanych przez operatora w mediach społecznościowych, najprawdopodobniej przyczyną przerwy w dostępie do usługi są panujące w ostatnich dniach w Polsce wysokie temperatury, które skutecznie utrudniają prace silników trakcyjnych hulajnóg i prowadzą do ich przegrzewania.

Kończący się tydzień upłynął pod znakiem fali upałów, która zalała całe terytorium Polski. Efektem tego były bardzo duże kolejki do lekarzy i weterynarzy z powodu jednej przyczyny: przegrzanie organizmu. Brak należytej wentylacji nie jest jednak problemem wyłącznie ludzi czy zwierząt. Urządzenia mechaniczne nierzadko nie są dostosowane do pracy ciężkich warunkach termicznych, co powoduje utrudnienia w ich eksploatacji. Hulajnogi elektryczne są szczególnie narażone na wysokie temperatury, ponieważ nierzadko pozostawiane są na otwartej przestrzeni, gdzie w godzinach okołopołudniowych temperatura może przekroczyć 40 stopni. Dodatkowo silniki trakcyjne hulajnóg umieszczone są tuż przy poziomie gruntu, gdzie temperatura jest jeszcze wyższa.

Reklama

Walkę z temperaturami przegrały między innymi hulajnogi, których operatorem jest myTaxi, dotychczas dostępne w Warszawie i Wrocławiu pod marką Hive. O pogarszającym się stanie hulajnóg i spadającej dostępności alarmowali wykopowicze. Zwrócili oni również uwagę na fakt, że firma nie odpowiada terminowo na reklamacje oraz wypomnieli dotychczasowe problemy techniczne nowej platformy. W takich okolicznościach firma zdecydowała się na wycofanie hulajnóg z Wrocławia informując o problemach technicznych, które mają zostać rozwiązane w najbliższym czasie. Dzień później hulajnogi przestały być dostępne w Warszawie, a w mediach społecznościowych pojawiły się komunikaty następującej treści:

Komunikat Hive. Źródło: Instagram

Z treści przekazanego komunikatu można wnioskować, że problemy z przegrzewaniem się urządzeń zostały potwierdzone i w tym momencie operator usługi pracuje bądź nad ich rozwiązaniem, bądź czeka na chłodniejsze dni. W ostatnim czasie pojawiały się różne informacje na temat hulajnóg Hive, między innymi o tym, że są w stanie zablokować się podczas jazdy, o czym pisał portal moto.pl

Elektryczne hulajnogi to szybki i bardzo wygodny sposób podróżowania po najbardziej zatłoczonych częściach miast, dlatego wierzymy, że myTaxi uda się szybko rozwiązać wszystkie powstałe problemy i hulajnogi wrócą na ulice polskich miast. Póki co próby wyszukania wolnego jeździdełka kończą się widokiem pustej mapki:

Mapa Warszawy w aplikacji Hive fot. własne

Aktualizacja: od 15 czerwca hulajnogi są dostępne ponownie na terenie Wrocławia i Warszawy.

Źródło: Hive, informacja własna