Hisense Sero 7 Pro zrootowany

Hisense Sero 7 Pro zrootowany 20

Niedawno informowaliśmy Was o bardzo ciekawym tablecie. Hisense Sero 7 Pro, bo o nim mowa, jest urządzeniem bardzo podobnym do Nexusa 7. To co jednak wyróżnia go od dziecka Asusa, to posiadanie zarówno czytnika kart mircoSD, aparatu jak i portu miniHDMI. Do tego wszystkiego, cena Sero 7 Pro wynosi 149 dolarów. Teraz urządzenie to staje się jeszcze bardziej atrakcyjne, jako że udało się doprowadzić do jego zrootowania.

Na ile system Android jest niezawodny, to chyba każdy wie. Na szczęście w porównaniu z iOS otrzymujemy tutaj o wiele większą możliwość personalizacji, tym bardziej po uzyskaniu pełnych uprawnień administratora (tzw. root). Teraz jest to możliwe – wszystko dzięki jednemu z deweloperów na forum XDA, którego nick brzmi xboxexpert. Dzięki jego pracy pojawiła się możliwość zainstalowania ClockworkMod Recovery, co pozwala na m.in. robienie pełnych backupów urządzenia oraz wgrywanie nieoryginalnych ROM’ów.

Przypomnijmy: tablet od Hisense posiada procesor Tegra 3 o taktowaniu 1,4 GHz, 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, 5-megapikselowy aparat oraz 2-megapiskelową kamerkę, GPS, Bluetooth, Wi-Fi, NFC, czytnik kart microSD, port miniHDMI oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Domyślnie urządzenie ma preinstalowany system Android w wersji 4.2.1 (Jelly Bean). Sero 7 Pro można aktualnie można nabyć w USA w sklepach Walmart za 149 dolarów.

Cały wątek dotyczący rootowania można odnaleźć na forum XDA. Na tej samej stronie znajduje się również pierwszy ROM dla Sero 7 Pro.

[WAŻNE: Linki prowadzą do innego serwisu. Tabletowo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści i instrukcje tam podane oraz skutki ich wykonywania. Czynności opisane na forum XDA mogą doprowadzić do utraty gwarancji urządzenia.]

Kto nie chce uwierzyć w zrootowanie na słowo, niech oglądnie poniższy filmik ;)

[źródło]