Hisense MAXE X1 – tablet, telefon i smart TV w jednym? | Tabletowo.pl

Hisense MAXE X1 – tablet, telefon i smart TV w jednym?

Dołącz do dyskusji 0

hisense-maxe-x1,C-C-424236-22

Intrygującą ciekawostką jest urządzenie zaprezentowane podczas targów MWC przez firmę Hisense – gadżet o nazwie MAXE X1 jest jakby phabletem 4G z funkcjami telewizyjnymi, jednak jego komponenty przedstawiają się w dość nietypowy sposób.

Zacznijmy od tego co w miarę zwyczajne – urządzenie posiada procesor Qualcomm Snapragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz, do dyspozycji ma 2 GB RAMu i działa na Androidzie 4,4 KitKat. Posiada 6,8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Z tyłu znajduje się 13 Mpix aparat, umożliwiający m.in. nagrywanie filmów w jakości Full HD (1080p). Ponadto gadżet posiada dwa przednie głośniki działające w technologii 5.1 Dolby Digital Surround, trzy mikrofony z redukcją szumów, oraz port HDMI obsługujący standard MHL. Aby móc wykonywać połączenia telefoniczne oraz pisać SMSy, w X1 zamontowano mini-telefon, używający modułu NFC, bądź połączenia Bluetooth.

Urządzenie Hisense może być używane także jako smart tv box – należy je podłączyć za pomocą HDMI do dowolnego telewizora i włączyć tryb telewizyjny. Wówczas można na ekranie telewizora wyświetlać wszystko to, co robimy na naszym małym gadżecie, służącym chwilowo za swoisty pilot do telewizora. Wygląda to jak już od dawna znane rozwiązania przy połączeniu przez HDMI, jednak producent twierdzi, że jego sposób jest innowacyjny, chociaż jak na razie nie jasne jest w jaki konkretnie sposób ma się to różnić. Gadżet ma trafić do sprzedaży na całym świecie w okolicach marcu-kwietniu i być może wówczas okaże się co dokładnie jest w nim innego. Cena, przynajmniej na razie,  pozostaje zagadką.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona