High-endowy tablet Nibbio z Androidem i Ubuntu za 309 euro - Tabletowo.pl

High-endowy tablet Nibbio z Androidem i Ubuntu za 309 euro

Tabletowo.pl High-endowy tablet Nibbio z Androidem i Ubuntu za 309 euro Ciekawostki Nowości

Tego typu ciekawostek na rynku nie ma zbyt wiele – tym bardziej warto o nich wspominać mimo, że na ich oficjalną dystrybucję w Polsce raczej nie ma co liczyć. Mowa o tablecie Nibbio Full HD włoskiej firmy DaVinci Technology, który na tle pozostałych tabletów na rynku wyróżnia się nie tylko świetną konfiguracją sprzętową, ale przede wszystkim systemem. A właściwie dwoma, bowiem oferuje dwie platformy: Androida 4.0 Ice Crem Sandwich oraz Ubuntu 12.04 (swoją drogą, oficjalnego Ubuntu na smartfony się doczekaliśmy, to może i na tablety wkrótce zadebiutuje?).

Jak wspomniałam, tablet Nubbio Full HD może się pochwalić naprawdę interesującymi parametrami technicznymi. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 4412 oraz 2GB RAM. Oprócz tego oferuje także aparat 2 Mpix, kamerkę, 32GB pamięci wewnętrznej, miniUSB, slot kart microSD, 3.5 mm jack audio, WiFi, Bluetooth 4.0, GPS oraz akumulator o pojemności 5400 mAh. Waga modelu to 539 g, natomiast wymiary: 258,3 x 164 x 9,5 mm.

Tablet ma trafić do sprzedaży w marcu 2013 roku w cenie 309 euro.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona