High-endowy i ultracienki Asus ZenPad 3s 10 zadebiutuje 12 lipca

Tajwański oddział Asusa, na oficjalnym profilu na Facebooku, zapowiedział premierę nowego, high-endowego i ultracienkiego ZenPada 3s 10. 9,7-calowy tablet ma zostać zaprezentowany już niedługo, bo 12 lipca. Wiemy też już całkiem sporo na temat jego specyfikacji technicznej.

Źródła z Chin, razem z zaproszeniami na premierę tego urządzenia, otrzymały również co nieco informacji na temat listy parametrów ZenPada 3s 10. Asus zdradził, że zostanie on wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K, ośmiordzeniowy procesor, 4 GB RAM oraz akumulator o pojemności 5900 mAh z funkcją szybkiego ładowania.

Cała konstrukcja ma być też ultracienka – jej grubość ma wynosić zaledwie 5,32 mm. Dzięki temu tajwański producent będzie mógł się pochwalić stworzeniem najcieńszego tabletu na świecie. Dla porównania, Samsung Galaxy Tab S2 9.7, z którym ZenPad 3s 10 stanie w szranki, ma 5,6 mm grubości.

Asus Zenpad 3s 10 teaser

Co ciekawe, powyższe parametry pokrywają się z tymi, jakimi charakteryzuje się model o nazwie kodowej Asus P027. Sprzęt pojawił się niedawno w bazie FCC, zdradzając nam wiele na swój temat. Wygląda na to, że ww. i ZenPad 3s 10 to jeden i ten sam tablet, więc do listy parametrów możemy dopisać jeszcze 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix na przodzie, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, wsparcie dla obsługi rysika Asus Z Stylus oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Źródło: Asus Taiwan, liliputing przez Android Headlines