HERE Maps – mapy offline dla Androida dostępne dla wszystkich!

Niedawno pisaliśmy, że HERE (część starej Nokii odpowiedzialnej za mapy i nawigację) podpisało strategiczne porozumienie z Samsungiem udostępniając HERE Maps dla użytkowników urządzeń Galaxy.

Reklama

Od dzisiaj aplikacja w wersji beta dostępna jest dla wszystkich użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem, a pobrać można ją TUTAJ. Największa zaleta tych map w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami – w tym Google Maps – to nawigacja głosowa offline i możliwość ściągania map do pamięci lokalnej. Do niedawna mogli korzystać z tego tylko właściciele smartfonów i tabletów z Windows Phone, ale dzisiaj „stara” Nokia rozpoczyna międzyplatformową ofensywe.

Reklama

Route-and-Drive-S5

Jak najszybciej ściągnąć aplikację? Nie jest ona jeszcze dostępna przez sklep Play, więc trzeba skorzystać z pliku .apk:

  1. Wchodzimy w linka i klikamy na ‘Get the app now’.
  2. Potwierdzamy chęć zapisania pliku .apk w którymś z lokalnych folderów (np. “Downloads”).
  3. Otwieramy aplikację do zarządzania plikami i otwieramy wybrany folder z plikiem: HERE_beta_175.apk. 
  4. Klikamy HERE_beta_175.apk w celu zainstalowania
  5. Prawdopodobnie zostaniemy poproszeni o odblokowanie możliwości instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł – postępujemy zgodnie z poleceniami
  6. Aplikacja HERE Maps powinna pojawić się na naszym ekranie startowym

Podzielcie się pierwszymi wrażeniami – appka powinna współpracować z wszystkimi urządzeniami z 1 GB RAM-u i Androidem 4.1 lub wyższym. Pamiętajcie, że instalując przez .apk, aplikacja nie będzie się aktualizować automatycznie!