Hellraid: The Escape – mobilne wcielenie nowej gry studia Techland

Fanom polskiego studia Techland z pewnością nie trzeba przedstawiać gry Hellraid, nad którą aktualnie pracują ich ulubieni deweloperzy. Zanim jednak tytuł ten trafi oficjalnie do sprzedaży, najbardziej niecierpliwi gracze będą mogli zagrać w towarzyszącą mu grę na iPada, noszącą podtytuł The Escape.

Reklama

W grze wcielamy się w umęczoną duszę, próbującą znaleźć wyjście z magicznego więzienia, w którym została uwięziona. By tego dokonać, będziemy musieli dokładnie zbadać jego mroczne korytarze i zmierzyć się z zamieszkującymi je przeciwnikami. W odróżnieniu od swojego „pełnowymiarowego” towarzysza, który koncentruje się na wartkiej akcji i szybkim machaniu mieczem, mobilny Hellraid zmusi nas jednak do wytężenia szarych komórek. The Escape stanowi bowiem trójwymiarową przygodówkę z silnym naciskiem na mini-gry logiczne, a rozwiązywanie zagadek jest tutaj jedynym sposobem na pokonanie wspomnianych wcześniej potworów. Za stronę wizualną gry odpowiada silnik Unreal Engine 3 i, chociaż nie jest to może najładniejsza produkcja na iPada, to jednak nie odstaje ona od normy.

Gra Hellraid: The Escape dostępna jest do nabycia w App Store za kwotę 2,69 euro i, wbrew panującej ostatnio modzie, nie znajdziemy w niej ani krzty mikropłatności. Odpowiedzialne za nią studio Shortbreak zapowiedziało już też pierwsze darmowe aktualizacje, które przyniosą ze sobą nowe elementy rozgrywki. Niestety, nie wiadomo jeszcze, czy tytuł ten pojawi się kiedykolwiek na innych platformach.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id834894919″ size=”large” newtab=”on”]App Store[/button]