Hearthstone już z możliwością instalacji na karcie SD

Wyjście kultowej gry karcianej Hearthstone w wersji na tablety nie jest żadną nowinką. Niemniej jednak, jeśli uważnie czytacie Tabletowo.pl, to zapewne wiecie, że większość tabletów pochodzenia chińskiego (i nie tylko) ma poważny problem z organizacją pamięci, który jak do tej pory uniemożliwiał zainstalowanie gier pokroju Hearthstone. Jak pewnie domyślacie się po tytule, nastąpił przełom w tym temacie.

Dla osób niezaznajomionych z tematem w skrócie mogę powiedzieć, iż tablety, o których mowa, posiadają pamięć podzieloną na dwa obszary. Pierwszym z nich jest tak zwana „Pamięć wewnętrzna” zazwyczaj o pojemności zaledwie 1GB, która służy do przechowywania aplikacji oraz ich danych. Drugi obszar najczęściej nazywa się „Nośnik USB” i jego całkowita pojemność to wartość nominalna (np. 8GB) pomniejszona o tą pierwszą partycję oraz miejsce potrzebne dla systemu Android. W przypadku mojego tabletu o pojemności 8GB ta partycja może pomieścić 5.38GB. Oczywiście istnieje opcja umożliwiająca przeniesienie aplikacji do pamięci „Nośnik USB”, lecz niestety aż do tej pory w przypadku Hearthstone nie było to możliwe, gdyż, aby przenieść aplikację na kartę, trzeba było ją najpierw w pełni zainstalować na pamięci wewnętrznej urządzenia, co było niewykonalne biorąc pod uwagę ile miejsca zajmuje gra. Wszystko rozwiązała obiecana już w grudniu przez Blizzard aktualizacja umożliwiająca instalację gry od razu na karcie pamięci.

Instalacja

Pierwsze, co musimy zrobić, to wejść do sklepu i tak jak w przypadku innych gier czy aplikacji zainstalować Hearthstone. Następnie po zakończeniu procesu przez Google Play, ale przed odpaleniem gry, należy wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> Hearthstone i skorzystać z opcji „Przenieś do pamięci Nośnik USB/Karta SD”. Kolejnym i już ostatnim krokiem jest odpalenie gry i odczekanie aż sama dościąga/wypakuje sobie potrzebne pliki. Po wszystkim gra zajmuje w sumie ok. 600MB z czego tylko 3MB to miejsce zabrane z pamięci wewnętrznej.

Screenshot_2015-01-30-09-42-43

Nie wiem jak Wam, ale mi wiadomość o aktualizacji „zrobiła dzień”. Od 19 grudnia odświeżałem stronę sklepu Google Play i sprawdzałem czy, aby przypadkiem nie wydana została już wcześniej zapowiedziana aktualizacja. Teraz już tylko pozostało usiąść wygodnie z tabletem w ręku i zagrać sobie w świetną karciankę.