Strzeżcie się spojlerów Gry o Tron. HBO zostało zhakowane – ukradziono niepublikowane odcinki serialu

Amerykańska telewizja HBO poinformowała wczoraj, że hakerzy ukradli niepublikowane jeszcze epizody Gry o Tron. Dodatkowo z dysków HBO rzekomo zostały pobrane całe skrypty odcinków, więc przestępcy będą wiedzieli, jak potoczy się akcja w siódmym sezonie serialu.

Reklama

Prezes HBO, Richard Plepler, w notatce dla personelu, którą później udostępniono mediom, napisał:

Jak większość z Was prawdopodobnie słyszała, padliśmy ofiarą cyberataku, co doprowadziło do kradzieży informacji, w tym tych dotyczących naszych programów. Każdy tego typu incydent jest oczywiście uciążliwy i stanowi niepokojący sygnał. Mogę Was zapewnić, że kierownictwo wyższego szczebla i specjalny zespół technologiczny współpracują całą dobę, aby chronić nasze interesy. Wykonują wręcz tytaniczną pracę.

Firma odmówiła komentarza na temat tego, które odcinki serialu trafiły w ręce przestępców i jakie skrypty wykradziono, powołując się na dobro śledztwa. Według nieoficjalnych informacji Entertainment Weekly, hakerzy pobrali 1,5 terabajta danych i już opublikowali w sieci pewne epizody seriali „Ballers” oraz „Room 104”, nie czyniąc wyjątku dla scenariusza „Gry o Tron” z przyszłego tygodnia.

Agencje AFP Reuters dostały e-maile od niezidentyfikowanych nadawców, w których chwalono się udanym atakiem na HBO. Telewizja emituje już siódmy sezon „Gry o Tron”. Serial zbliża się do wielkiego finału, planowanego na przyszły rok.

źródło: Entertainment Weekly przez Gadgets360