Od poniedziałku, 26 marca 2018 roku, będzie można wykupić dostęp do samego HBO GO

Od poniedziałku, 26 marca 2018 roku, będzie można wykupić dostęp do samego HBO GO

Pamiętam, jak kiedyś chciałem sprawdzić, ile kosztuje dostęp do HBO GO. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że mogą go wykupić jedynie osoby, posiadające pakiet telewizji u jednego z licznych dostawców w Polsce. W najbliższy poniedziałek, 26 marca 2018 roku, serwis zostanie jednak uwolniony.

W sumie już nawet nie pamiętam, co konkretnie swego czasu zainteresowało mnie w bazie HBO GO, lecz uznałem model dostępu za wyjątkowo niekorzystny. Aktualnie trzeba bowiem mieć wykupiony pakiet telewizji u jakiegoś dostawcy (ich pełna lista znajduje się na stronie usługi) – w przeciwnym razie o oglądaniu filmów i seriali na tej platformie można zapomnieć, gdyż nie działa ona na tej samej zasadzie, co na przykład Netflix.

Od najbliższego poniedziałku, 26 marca 2018 roku, to się jednak zmieni. Jak bowiem dowiedział się serwis iMagazine, od tego dnia HBO GO zostanie uwolnione i dostęp do niego będzie mógł uzyskać każdy klient, również taki, który nie ma wykupionego pakietu telewizji u jednego z krajowych dostawców. Nie ukrywam, że także moim zdaniem to świetna wiadomość, gdyż w dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje z potocznie zwanej kablówki, gdyż zarzuca jej, że tak naprawdę nie ma co w niej oglądać, pomimo dostępności setek różnych kanałów.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że przez pierwszy miesiąc korzystanie z HBO GO będzie bezpłatne, natomiast od następnego miesięczna opłata wynosić ma 29,90 złotych. To mniej niż podstawowy abonament za Netflix, ale też (o dziesięć złotych) więcej niż za dostęp do ShowMax. Każdy serwis oferuje jednak inne treści, ale w każdym przypadku jest możliwość przetestowania go przez określony czas, więc zainteresowani bez wątpienia znajdą najbardziej im odpowiadający.

Źródło: iMagazine