Czy Harry Potter wreszcie dostanie porządną „egranizację”? Wyciekł trailer z niezapowiedzianej gry RPG w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling!

Batman dostał swoją wysoce ocenianą „kwadrologię” gier. Genialna produkcja w postaci Marvel’s Spider-Man kilka tygodni temu ujrzała światło dzienne i z miejsca odniosła spory sukces. A może by tak teraz… Harry Potter? Marka ta nie miała zbytnio po drodze z branżą gamingową, ale wkrótce może się to zmienić. 

Reklama

Wczesnym rankiem, jeden z użytkowników serwisu Reddit o ksywce VapeThisBro udostępnił trailer, który pokazuje rzekomo niezapowiedzianą jeszcze grę w kochanym przez wielu uniwersum Harry’ego Pottera. W większości przypadków tego typu posty są niezwykle mało wiarygodne, ale prezentowany materiał przedstawia projekt w bardzo zaawansowanym stadium produkcji. W dodatku sam zwiastun został bardzo szybko zdjęty z portalu YouTube przez firmę Warner Bros., a źródła bardzo bliskie serwisowi Eurogamer potwierdzają, że tytuł jest faktycznie tworzony i w ciągu roku może trafić na półki sklepowe. Gra ma rzekomo nosić nazwę Harry Potter Magic Awakened, choć inne podtytuły, takie, jak chociażby Magic Forever, są również brane pod uwagę. Dziennikarz BBC News – Lizo Mzimba zdradził też, że nie jest to jedyny gamingowy projekt, związany z Harry Potterem, który do nas trafi i podobno więcej nowości majączy gdzieś na horyzoncie.

Sam trailer stale pojawia się na wielu serwisach i w krótkim odstępie czasu znika, co jest zabiegiem jak najbardziej naturalnym w przypadku przecieków. Na chwilę powstawania tego tekstu, materiał można znaleźć pod tym linkiem. Jego ocenę pozostawiam już Wam, ale z mojej strony mogę śmiało powiedzieć, że produkcja wygląda naprawdę imponująco. Nie jestem wielkim fanem Harry’ego Pottera, ale zwiastun prezentuje coś, w co wszyscy miłośnicy powieści J.K. Rowling chcieliby zagrać. Otwarty świat, dynamiczna walka z użyciem różnych zaklęć, ciekawe pojedynki z innymi czarodziejami czy wielkie, dumnie wyglądające bestie, z którymi potencjalnie przyjdzie nam się zmierzyć. Gra rzekomo ma też mieć własny system moralności, więc jeśli utożsamialiście się z Voldemortem, to może dane będzie Wam wcielić się w jego reinkarnację.

Początkowo przecieki wskazywały na to, że za samą grą stać ma studio Rocksteady, czyli twórcy takich hitów, jak Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City czy Batman: Arkham Knight. Źródła bliskie serwisowi Eurogamer wskazują jednak na firmę Avalanche Software, ze swoją siedzibą w Utah, w Stanach Zjednoczonych (nie mylić ze szwedzkimi twórcami Just Cause – Avalanche Studios). Studio zostało zamknięte po anulowaniu prac nad Disney Infinity w 2016 roku, by krótko potem zostać wykupionym przez Warner Bros. Interactive. Do tej pory jedynym projektem Avalanche Software była gra Cars 3: Driven to Win, ale w czerwcu 2017 roku zauważono sporo nowych ofert pracy, wystosowanych przez tego amerykańskiego dewelopera. Opisują one jednoznacznie duży projekt na skalę AAA, który ma mieć związek z gatunkiem RPG.

Mleko się rozlało, a trailer zdążył już dwukrotnie okrążyć praktycznie całą sieć. W związku z tym dostaniemy pewnie wkrótce więcej informacji na temat samej gry, która umówmy się, nie jest już ogromną tajemnicą. Pozostaje zatem czekać na oficjalną zapowiedź, która teraz zbliża się jeszcze większymi krokami.

źródło: eurogamer.net