Hard Kernel ODROID-T. Tablet dla mobilnych graczy (wideo)

Jak zapewne sami zauważyliście, ostatnio temat tabletów wszelkich producentów – zarówno znanych, jak i takich, o których w ogóle nigdy nie słyszeliśmy – jest na pierwszym planie. Tabletowe szaleństwo zapoczątkowało wprowadzenie na rynek iPada. Teraz wszystkie firmy chcą stworzyć urządzenie, które mogłoby godnie rywalizować z 9-calowym sprzętem Apple. Jednym z nich jest ODROID-T, zaprezentowany przez koreańską firmę Hard Kernel.

Na wstępie trzeba zauważyć?, że urządzenie tego producenta nie jest typowym tabletem. Sprzęt ten został stworzony przede wszystkim dla miłośników mobilnych gier, przez co zabrakło mu kilku typowych cech, jakie posiadają inne tego typu gadżety. Nie znajdziemy w nim między innymi aparatu oraz 3G. Jednak największą wadą ODROID-T jest brak dostępu do sklepu z aplikacjami – Android Market.

Nietypowo zaczęłam od braków urządzenia, jednak nie pomyślcie sobie przypadkiem, że tablet Hard Kernel nie ma zalet. A ma ich dość sporo. Pierwszą z nich, której nie sposób zauważyć, to obecność procesora Samsung S5PC1100 Cortex-A81GHz. Zainteresowani wiedzą, że dokładnie taką samą jednostkę możemy znaleźć np. w smart fonie Samsung Galaxy S.

Specyfikacja urządzenia przedstawia się następująco. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi pojemnościowy ekran o przekątnej 10-cali, wyświetlający obraz w maksymalnej rozdzielczości 1360 x 768 pikseli, akcelerator PowerVR SGX540, WiFi, port USB oraz Bluetooth. Co więcej, tablet odtwarza wideo w 1080p, posiada wyjście HDMI oraz GPS. Urządzenie jest kontrolowane przez system operacyjny Google Android 2.1.

Hard Kernel ODROID-T pojawi się na półkach sklepowych już w czerwcu bieżącego roku. Koszt tabletu nie został ujawniony, jednak?e powinien kosztować maksimum 350 dolarów.

HomeLab