Nowy Half-Life: Alyx od Valve może być przeznaczony tylko na gogle VR

>>>Half-Life 3 CONFIRMED!!!<<<

Podczas gdy większość graczy chyba już przestało czekać na Half-Life 3, niektórzy wciąż mają nadzieję na głośną premierę kolejnego tytułu serii Valve i marzą o wielkim powrocie Gordona Freemana. Coś jednak jest na rzeczy, bo na tegorocznej gali The Game Awards mamy zobaczyć coś, co będzie nawiązywać do przygód naukowca z łomem w ręku.

Choć wciąż operujemy w okolicach niepotwierdzonych plotek, po raz pierwszy od dłuższego czasu dowiedzieliśmy się czegoś rzeczowego na temat nowej gry, której akcja osadzona będzie w uniwersum Half-Life’a. Geoff Keighley, który kiedyś poznał Valve od podszewki, zbierając materiały do filmu dokumentalnego o grach tej firmy i jednocześnie współorganizator prestiżowej gali The Game Awards, zdradził w rozmowie z Robinem Walkerem (twórca Team Fortress 2) i trzecią, nieujawnioną przez informatora osobą, że Half-Life: Alyx będzie miał premierę w marcu 2020 roku.

Reklama

Człowiek, który dostarczył te rewelacje, już wcześniej przekazywał potwierdzone później plotki o powstaniu gry DOTA Underlords, więc branża gier jest w stanie uwierzyć jego zapewnieniom. Oprócz tego przekazał on, że gra będzie przeznaczona wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości. Zgadzałoby się to z informacjami, które docierały do nas już od dawna – w ubiegłym roku pisaliśmy, że Valve będzie chciało wykorzystać uniwersum Half-Life’a do spopularyzowania gogli VR.

Może Half-Life 3 trafi na zestawy wirtualnej rzeczywistości? Valve pracuje nad własnymi goglami VR

Half-Life to legenda

Valve bardzo ostrożnie podchodzi do możliwości kontynuowania przygody, której ostatnie rozdziały poznawaliśmy kosmiczne eony temu przy okazji premier dodatków do Half-Life’a 2. Nie tak dawno serii stuknęło 20 lat, a wielu graczy nadal ukazuje pierwszą i drugą część gry jako podręcznikowe przykłady gier łamiących schematy i wprowadzających nową jakość do branży. Być może Valve to samo chce zrobić z grami VR, które choć są obecne na rynku już od długich lat, to chyba czekają na renesans.

Wszystko okaże się 13 grudnia, kiedy to odbędzie się gala The Game Awards. Wtedy powinniśmy zobaczyć przynajmniej zwiastun Half-Life: Alyx.

Łom, lambda i miliony wspomnień – mówię o tym, za co pokochałem Half-Life, z okazji 20-lecia serii

źródło: PC Gamer przez ppe.pl
zdjęcie główne: Adam Messinger