Gwint
Gwint / CD Projekt

Gwint już dostępny na iOS

Gwint to minigra karciana znana z Wiedźmina 3, która przekształciła się w pełnoprawną grę komputerową. Dziś w mobilnej wersji trafia na sprzęt od Apple z iOS.

Jeśli nie chcecie oddalać się od cyfrowego Wiedźmina, mając w kieszeni/torbie/plecaku tylko smartfon lub tablet, to macie się z czego cieszyć. W AppStore za darmo dostępny jest do pobrania Gwint – gra karciana oparta na bardzo dobrze znanym w naszym kraju uniwersum od Sapkowskiego. Aby w nią zagrać, niezbędne jest 2,4 GB wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej, iOS w wersji przynajmniej 12.0 i jedno z poniższych urządzeń:

  • iPhone 6s lub nowszy,
  • iPad Mini 4 lub nowszy,
  • iPad 5 lub nowszy,
  • iPad Air 2 lub nowszy,
  • dowolny z iPadów Pro.
Gwint
Gwint na iOS to podobno „wiedźmińska gra karciana w najlepszym wydaniu” / CD Projekt

Wszystkie postępy i zakupy na PC można przenieść na urządzenie mobilne za pomocą konta GOG. Do tego można również walczyć z graczami konsolowymi, lecz postępów i płatności z konsol już nie da się przenieść. CD Projekt tłumaczy to przyczynami niezależnymi od nich.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Gwint, mimo początkowego boomu zainteresowania, nigdy nie zdobył dużej popularności. Nie może się on równać z innymi darmowymi karciankami dostępnymi na rynku, a co dopiero z Hearthstonem od Blizzarda. Sam jestem jedną z niewielu osób, która nigdy w Gwinta nie grała, mimo dwukrotnego przejścia Wiedźmina 3. Spróbowałem podczas beta testów i niestety, ciekawy gameplay został dla mnie zasłonięty przez nieciekawą, nieczytelną oprawę graficzną. Dosyć szybko znudzony przerzuciłem się na inne gry w mojej bibliotece.

Gwint
W grze napotkamy postacie, które zna każdy gracz Wiedźmina / CD Projekt

Możliwe jednak, że spróbuję za to Gwinta w wersji mobilnej. Szybka runda wydaje się być idealną odpowiedzią na dłużącą się podróż pociągiem, czy też nudny wykład ;) Niestety nie posiadam żadnego sprzętu od Apple, ale gra została zapowiedziana również na urządzenia z systemem Android. Data tej premiery nie jest jednak znana. W trakcie oczekiwania wszystkim fanom jabłuszka życzę za to miłej gry! Każdy, kto zaloguje się do gry do 5 listopada, do godziny 11:59 otrzyma za darmo „Pakę Powitalną”, w której znajdzie liczne bonusy.

Gwint już dostępny na iOS
Pobierz „GWINT Wiedźmińska Gra Karciana” z App Store

Źródła: Gwint, Gwint, CD Projekt