Gwint
Gwint / CD Projekt

Gwint już dostępny na iOS

Gwint to minigra karciana znana z Wiedźmina 3, która przekształciła się w pełnoprawną grę komputerową. Dziś w mobilnej wersji trafia na sprzęt od Apple z iOS.

Reklama

Jeśli nie chcecie oddalać się od cyfrowego Wiedźmina, mając w kieszeni/torbie/plecaku tylko smartfon lub tablet, to macie się z czego cieszyć. W AppStore za darmo dostępny jest do pobrania Gwint – gra karciana oparta na bardzo dobrze znanym w naszym kraju uniwersum od Sapkowskiego. Aby w nią zagrać, niezbędne jest 2,4 GB wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej, iOS w wersji przynajmniej 12.0 i jedno z poniższych urządzeń:

Reklama
  • iPhone 6s lub nowszy,
  • iPad Mini 4 lub nowszy,
  • iPad 5 lub nowszy,
  • iPad Air 2 lub nowszy,
  • dowolny z iPadów Pro.
Gwint
Gwint na iOS to podobno „wiedźmińska gra karciana w najlepszym wydaniu” / CD Projekt

Wszystkie postępy i zakupy na PC można przenieść na urządzenie mobilne za pomocą konta GOG. Do tego można również walczyć z graczami konsolowymi, lecz postępów i płatności z konsol już nie da się przenieść. CD Projekt tłumaczy to przyczynami niezależnymi od nich.

Gwint, mimo początkowego boomu zainteresowania, nigdy nie zdobył dużej popularności. Nie może się on równać z innymi darmowymi karciankami dostępnymi na rynku, a co dopiero z Hearthstonem od Blizzarda. Sam jestem jedną z niewielu osób, która nigdy w Gwinta nie grała, mimo dwukrotnego przejścia Wiedźmina 3. Spróbowałem podczas beta testów i niestety, ciekawy gameplay został dla mnie zasłonięty przez nieciekawą, nieczytelną oprawę graficzną. Dosyć szybko znudzony przerzuciłem się na inne gry w mojej bibliotece.

Gwint
W grze napotkamy postacie, które zna każdy gracz Wiedźmina / CD Projekt

Możliwe jednak, że spróbuję za to Gwinta w wersji mobilnej. Szybka runda wydaje się być idealną odpowiedzią na dłużącą się podróż pociągiem, czy też nudny wykład ;) Niestety nie posiadam żadnego sprzętu od Apple, ale gra została zapowiedziana również na urządzenia z systemem Android. Data tej premiery nie jest jednak znana. W trakcie oczekiwania wszystkim fanom jabłuszka życzę za to miłej gry! Każdy, kto zaloguje się do gry do 5 listopada, do godziny 11:59 otrzyma za darmo „Pakę Powitalną”, w której znajdzie liczne bonusy.

Pobierz „GWINT Wiedźmińska Gra Karciana” z App Store

Źródła: Gwint, Gwint, CD Projekt

Reklama