[GSM] Zestawienie ofert internetu mobilnego | Tabletowo.pl

[GSM] Zestawienie ofert internetu mobilnego

Dołącz do dyskusji 0

Specyfika naszego portalu warunkuje to, że czytają nas w większości przypadków ludzie, którzy posiadają tablety. Na początku, kiedy rynek tabletów jeszcze raczkował, jedynym sposobem dostępu do internetu na tablecie było WiFi. Teraz już w sprzedaży jest ogrom urządzeń również z modemem 3G (a coraz większą popularnością cieszy się LTE), ale sam modem to nie wszystko! Potrzebna jest do tego karta wykupiona od jednego z operatorów. W tym artykule przedstawię zestawienie aktualnych ofert operatorów na polskim rynku w segmencie internetu mobilnego.

Jako że chcemy korzystać z internetu przez nasz tablet to skupimy się raczej na ofertach bez dodatkowych urządzeń typu modemy itp., gdyż po prostu zakładam, że mamy taki modem wbudowany w nasze urządzenie. Przyznam, że od jakiegoś czasu nie monitorowałem tego rynku i muszę stwierdzić, że ceny internetu potrafią wyryć dziurę w naszym portfelu. Niemniej jednak biorąc umowę na 24 miesiące można wyszukać parę fajnych propozycji i myślę, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Pocieszające jest to, że praktycznie wszyscy operatorzy oferują już internet mobilny w prędkości LTE. Kiepsko dalej jest z limitami ilości gigabajtów, które możemy wykorzystać, ale jedni zużywają więcej, a drudzy mniej i jak wiadomo nie ma nic za darmo. Ofert jest sporo, więc postanowiłem, że jeśli chodzi o abonament, pod uwagę będę brał tylko oferty z limitem 10 GB i powyżej.

Oferty abonamentowe:

Screenshot_3

Oferty na kartę:

Screenshot_4

Warto wspomnieć, że większość operatorów stosuje sprytny trik z obniżaniem cen za dodatkowe zgody na przetwarzanie danych osobowych klienta w celach marketingowych i pochodnych, więc jeśli ktoś jest freakiem jeśli chodzi o szanowanie swoich danych, to niech najpierw zajrzy w regulamin oferty, na którą chce się zdecydować, bo ceny podane w tabeli powyżej i na stronie operatora są przy uwzględnieniu, że klient zgodził się na przetwarzanie danych i otrzymywanie tylko e-faktury.

W przypadku Plusa nieźle się uśmiałem z tym, że przez pierwsze 6 miesięcy dają „LTE bez limitu”, ALE z ograniczeniem prędkości do 30/20/10/5 Mb/s. To jakie to jest LTE?! Podpowiem, że LTE osiąga prędkości w granicach 70 Mb/s i wyżej… Robienie wody z mózgu klienta. Słabo i za takiego coś dajemy Plusowi minus ;).

W T-Mobile o dziwo najbardziej opłacalne były umowy z urządzeniem, a to ze względu na promocję, która przy braniu urządzenia daje nam rabat -50% na koszt abonamentu. Jedynym minusem jest to, że na samym początku musimy wyłożyć trochę więcej pieniędzy, gdyż musimy zakupić dodatkowo urządzenie. Wachlarz dostępnych w tej ofercie sprzętów to śmiech na sali, bo są to zaledwie ze 4 urządzenia na krzyż. Ale jeśli ktoś chce maksymalnie zminimalizować koszty, może wziąć ramkę na zdjęcia ZOOM.ME, która kosztuje 8,99 zł (tak jak napisałem w tabeli). Natomiast dla osób, które zainteresowane są dodatkowym urządzeniem, jest też opcja wzięcia modemu przenośnego WiFi Huawei E53775 za 48,99 zł.

Jeżeli miałbym wybierać to chyba absolutnym zwycięzcą konkursu jest Play ze swoimi nielimitowanymi ofertami na abonament, jak i na kartę. Próbowałem znaleźć jakiś kruczek w przypadku obu tych opcji, bo przepaść między Play a konkurencją jest przeogromna, i ostatecznie nie udało mi się. Jeśli chodzi o ofertę na kartę, to tak jak napisałem w uwagach przy tej ofercie, istnieje to ograniczenie po osiągnięciu 100 GB przesyłu danych, ALE nie zapominajmy, że to ma być internet mobilny do użytku raczej poza domem, gdzie mamy stałe łącze. 100 GB to naprawdę dużo i w moim przypadku nie traktowałbym tego ograniczenia jako duży minus.

Resztę ofert pozostawiam już Waszej ocenie, drodzy Czytelnicy. Czekam także na Wasze propozycje w sprawie internetu mobilnego, bo jestem świadomy tego, że mogła mi umknąć jakaś ciekawa oferta podczas szperania w czeluściach usług oferowanych przez wyżej wymienionych operatorów. Pozdrawiam i wypatrujcie następnego artykułu z cyklu dot. GSM!

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona