[GSM] Przegląd ofert komórkowych za ok. 30 zł #2

Kolejny artykuł z cyklu GSM. Wydaje się Wam pewnie, że dość rzadko publikuję zestawienia ofert komórkowych i dostałem od Was już wiele zapytań kiedy ukaże się następne, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że oferty operatorów telekomunikacyjnych nie zmieniają się aż tak diametralnie. Ba! Ostatnie zestawienie ofert za ok. 30 zł opublikowałem w lutym, a część z ofert, które przedstawię Wam poniżej, nie zmieniła się zupełnie lub zmieniła w bardzo małym stopniu. Zobaczmy zatem, co możemy wykrzesać z naszego polskiego rynku!

Standardowo na początku przedstawię kryteria jakimi się kierowałem. Oczywiście interesowały mnie oferty do ok. 30 zł, ale stwierdziłem, że ciekawsze za 35 też powinny się tutaj znaleźć. Wszystkie to oczywiście oferty na kartę, bo w tej cenie trudno o opłacalny abonament, co jest dziwne, bo przecież operatorzy powinni dążyć bardziej do *uwiązania* u siebie klienta 24-miesięczną umową, niż oferować mu lepsze warunki pre-paid. Kolejnym założeniem jest, aby znaleźć ofertę z nielimitowanymi SMSami i jak największym pakietem internetu, a potem jeżeli coś zostanie to wykorzystać to na jak najwięcej minut w sieci macierzystej i poza nią (do wszystkich). W tabeli przyjąłem oznaczenia – i jak pewnie się domyślacie kolor zielony to dobry znak, żółty oznacza, że mogło być lepiej, ale jest OK, a czerwony użyty jest w przypadku, kiedy oferta posiada jakieś braki lub to co jest oferowane nie spełnia dzisiejszej, nazwijmy to, „średniej krajowej”. Przyjęty okres rozliczeniowy to oczywiście miesiąc, z jednym małym wyjątkiem (jedna z ofert Orange na 25 dni).

Nie trudno ocenić, że dzisiejsze zestawienie wygrała oferta, która ma wszystko na zielono, czyli Virgin Mobile. Lycamobile też ma super ofertę, lecz koszt jest ten sam, a jednak internetu jest o 2 GB mniej. Red Bull Mobile i Orange też były *zielone*, ale w tym pierwszym uciążliwa byłaby konieczność kupowania pakietu co 7 dni, a w drugim to, że doładowanie jest ważne tylko przez 25 dni, co jest swoją drogą bardzo sprytną zagrywką, bo pomimo tego iż pakiet ma ważność 31 dni to klient i tak jest zmuszony doładować. Na koniec jeszcze chciałem dodać, że niestety tak jak w poprzednim zestawieniu, tak i teraz jestem dość mocno zawiedziony ofertą Nju mobile, która za tą kwotę niestety nie reprezentuje nic opłacalnego. Resztę uwag do poszczególnych pozycji starałem się jak najbardziej skompensować w tabeli i mam nadzieję, że jest to dla Was przejrzysta forma. Czekam na Wasze propozycje ofert, jak i uwagi dotyczące zestawienia oraz całego cyklu GSM.