Powstaje marka ubezpieczeń dedykowanych graczom. W ofercie ubezpieczenie wirtualnych przedmiotów

Ubezpieczenia majątkowe funkcjonują po to, by zabezpieczyć się przed utratą albo zniszczeniem cennych przedmiotów. Najczęściej ubezpieczane są, co naturalne, nieruchomości i pojazdy. Niektórzy decydują się również na wykupienie ubezpieczenie konkretnego sprzętu, na przykład komputera czy telewizora. Przezorni gracze będą mogli, począwszy od 16 grudnia, ubezpieczyć także dobra zgromadzone w… wirtualnej rzeczywistości.

Gshield.gg to nowa marka na rynku ubezpieczeń, której specjalizacją będzie ubezpieczenie mienia służącego do grania w gry komputerowe, przedmiotów wirtualnych (w tym walut gry) czy kont na platformach cyfrowych. Za szyldem Gshield.gg kryje się ubezpieczyciel – Europa Ubezpieczenia, współpracujący z agencją gamingową Fantasyexpo i Protect.me – InsurTechem, oferującym pomoc w digitalizacji produktów ubezpieczeniowych.

Reklama

Komu to potrzebne?

Wbrew pozorom, grono docelowych odbiorców jest spore. Szacuje się, że w Polsce mieszka nawet 12 milionów graczy, którzy w samym tylko 2018 roku przeznaczyli na wirtualną rozrywkę ponad 2 miliardy złotych. Oszałamiająca kwota, którą z całą pewnością warto chronić. Zwłaszcza, że oferta ubezpieczenia będzie naprawdę szeroka. Zaoferowane zostaną dwa rodzaje ubezpieczenia: Gshield Inventory oraz Gshield Hardware. Pierwsze z nich obejmie konta w grach i dobra cyfrowe, w tym zakupione kody do gier, waluty gry czy przedmioty wirtualne, w tym popularne skórki. Drugie to typowe ubezpieczenie mienia chroniące komputery, konsole czy tablety wraz z dedykowanymi akcesoriami, takimi jak klawiatury, myszy, pady, itp.

Decydując się na zakup ubezpieczenia dóbr cyfrowych możemy liczyć na kompensatę chociażby wtedy, gdy konto w grze zostanie skradzione.

Jak kupić ubezpieczenie? Ile to kosztuje?

Dystrybucją ubezpieczenia zajmie się Protect.me, które przygotowało w tym celu dedykowaną stronę internetową – Gshield.gg (w dniu pisania niniejszej informacji strona pozostaje niedostępna, najprawdopodobniej wystartuje wraz z ofertą 16 grudnia). Tam też będzie możliwy zakup ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że do skorzystania z ubezpieczenia, w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną, wymagane jest udokumentowanie posiadanej wartości wirtualnej. Radzimy więc archiwizować wszystkie dokumenty potwierdzające zakupy, zwłaszcza e-maile będące pokwitowaniem zakupu czy wyciągi z konta bankowego (rachunku karty kredytowej, itp).

Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od wybranego zakresu ochrony. Ceny startują od poziomu 8 zł w przypadku składki miesięcznej i 96 zł dla składki rocznej.

Źródło: informacja prasowa, Europa Ubezpieczenia