Grupowe rozmowy wideo wreszcie za darmo w Skype | Tabletowo.pl

Grupowe rozmowy wideo wreszcie za darmo w Skype

Dołącz do dyskusji 0

skype-na-androidzie

Wszyscy użytkownicy Skype’a czekali na ten moment bardzo długo, aż stało się to, co musiało się stać – Skype od dzisiaj oferuje darmowe wideokonferencje. Tak jak możliwe to było od zawsze w usłudze Google Hangouts.

Do tej pory, grupowe rozmowy wideo dostępne były w ramach większego pakietu, który łącznie kosztował ok. 9$ za miesiąc. Dla osób sporadycznie potrzebujących tej funkcjonalności, jest to zbyt duży wydatek, co spowodowało, że sporo osób zaczęło odchodzić w stronę Google’a i jego Hangoutów. Jest w tym jednak haczyk – na razie będzie możliwe to tylko z urządzeń (w tym tabletów) PC, Xbox oraz Mac. Użytkownicy Skype na tabletach z Androidem czy iOS na tą funkcjonalność będą musieli jeszcze poczekać. W jednej konferencji może uczestniczyć maksymalnie 10 osób na raz.

Dlaczego w takim razie Skype, a nie Hangouts? Doświadczenie tego pierwszego i zastosowane algorytmy sprawiają, że przy tej samej przepustowości łącza, jakość audio i wideo jest zauważalnie lepsza niż w przypadku Google Hangouts.

Czy ktoś z Was jeszcze korzysta ze Skype do rozmów ze znajomymi? W dobie tanich lub nawet darmowych połączeń GSM do wszystkich sieci oraz facebookowego czatu, Skype częściowo stracił rację bytu – używany jest głównie do rozmów zagranicznych czy wideorozmów (których nie wykonuje się tak wiele jak rozmów audio). Być może udostępnienie większej liczby funkcji za darmo zatrzyma spadek popularności tej aplikacji.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona