Grupa Sare chce odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu za 2,4 miliona złotych

Grupa Sare planuje odkupić od Xevin Consulting Limited komunikator Gadu-Gadu. Obie firmy podpisały już list intencyjny, który „zobowiązuje” je do prowadzenia dalszych rozmów, mających finalnie doprowadzić do sprzedaży wspomnianego produktu. Nowy właściciel chce przede wszystkim reaktywować oferowaną kiedyś przez GG pocztę.

Grupa Sare postanowiła odkupić od  Xevin Consulting Limited sam komunikator, a także domeny internetowe GG.pl i Gadu-Gadu.pl, prawa do znaków towarowych i logotypów (głównie charakterystycznego słoneczka) oraz sprzętu serwerowego. Jak wspomniałem, rozmowy jeszcze będą trwały, ale kupujący planuje wyłożyć na ten cel maksymalnie 2,4 miliona złotych.

Grupa Sare chce przede wszystkim reaktywować pocztę mailową, którą „zawieszono” cztery lata temu i zintegrować ją z komunikatorem. Dzięki takiemu zabiegowi zamierza ją spopularyzować wśród użytkowników Gadu-Gadu. W dalszej perspektywie jest natomiast ewolucja komunikatora, który dość często wykorzystywany jest na stronach internetowych.

Muszę przyznać, że gdy usłyszałem o planach kupna GG, wróciło do mnie mnóstwo wspomnień. Szczyt popularności tego komunikatora przypadł mniej więcej na okres, kiedy byłem w gimnazjum i liceum. Później jednak sukcesywnie tracił on na rzecz innych produktów. Teraz nie znam nikogo, kto by z niego korzystał. Jak myślicie, jest jeszcze szansa, żeby GG powstało jak feniks z popiołów?

Korzystasz z GG?

Źródło: Grupa SareWirtualneMedia.pl