Grim Fandango Remastered – tabletowe wcielenie kultowej przygodówki | Tabletowo.pl

Grim Fandango Remastered – tabletowe wcielenie kultowej przygodówki

Dołącz do dyskusji 0

Grim Fandango to tytuł, którego nie trzeba chyba przedstawiać fanom gier przygodowych. Ta nietuzinkowa produkcja Tima Schafera dawno już zapisała się bowiem złotymi zgłoskami w historii swojego gatunku. Teraz tytuł ten trafił wreszcie również na małe ekrany urządzeń mobilnych.

Fabuła gry pozwala nam wcielić się w Manny’ego Calavera – posępnego żniwiarza pracującego w zaświatach dla Departamentu Śmierci. To właśnie miejsce, w którym rozgrywa się akcja opowiedzianej tu historii, stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych elementów gry. Wizja zaświatów stworzona przez ekipę Schafera stanowi bowiem unikatową mieszankę meksykańskiego folkloru (wszystkie postacie przypominają dekoracje na Dzień Zmarłych i mówią mieszanką angielskiego i hiszpańskiego) i filmów Noir. To właśnie ta nietypowa stylistyka w połączeniu z wciągającą fabułą i specyficznym poczuciem humoru scenarzystów sprawiły, że tytuł ten uznawany jest dziś za jedną z ważniejszych pozycji w historii gier przygodowych. Warto też zaznaczyć, iż tabletowa wersja gry nie jest bezpośrednim portem oryginału z 1998 roku, lecz wydanej kilka miesięcy temu wersji Remastered. Oprócz odświeżonej grafiki (która jednak nadal zachowała swój charakterystyczny klimat) i zarejestrowanej na nowo ścieżki dźwiękowej, znajdziemy tu więc również ponad dwie godziny dodatkowych materiałów w postaci komentarzy twórców gry.

Gra Grim Fandango Remastered dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (9,99 euro) i Google Play (45,66 zł).

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona