Grim Fandango Remastered – tabletowe wcielenie kultowej przygodówki

Grim Fandango to tytuł, którego nie trzeba chyba przedstawiać fanom gier przygodowych. Ta nietuzinkowa produkcja Tima Schafera dawno już zapisała się bowiem złotymi zgłoskami w historii swojego gatunku. Teraz tytuł ten trafił wreszcie również na małe ekrany urządzeń mobilnych.

Fabuła gry pozwala nam wcielić się w Manny’ego Calavera – posępnego żniwiarza pracującego w zaświatach dla Departamentu Śmierci. To właśnie miejsce, w którym rozgrywa się akcja opowiedzianej tu historii, stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych elementów gry. Wizja zaświatów stworzona przez ekipę Schafera stanowi bowiem unikatową mieszankę meksykańskiego folkloru (wszystkie postacie przypominają dekoracje na Dzień Zmarłych i mówią mieszanką angielskiego i hiszpańskiego) i filmów Noir. To właśnie ta nietypowa stylistyka w połączeniu z wciągającą fabułą i specyficznym poczuciem humoru scenarzystów sprawiły, że tytuł ten uznawany jest dziś za jedną z ważniejszych pozycji w historii gier przygodowych. Warto też zaznaczyć, iż tabletowa wersja gry nie jest bezpośrednim portem oryginału z 1998 roku, lecz wydanej kilka miesięcy temu wersji Remastered. Oprócz odświeżonej grafiki (która jednak nadal zachowała swój charakterystyczny klimat) i zarejestrowanej na nowo ścieżki dźwiękowej, znajdziemy tu więc również ponad dwie godziny dodatkowych materiałów w postaci komentarzy twórców gry.

Gra Grim Fandango Remastered dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (9,99 euro) i Google Play (45,66 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id978524071″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doublefine.grimfandangoremastered&hl=pl” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]