Polski Green Cell w Las Vegas z trzema energetyzującymi nowościami

Marki Green Cell nie trzeba przedstawiać chyba nikomu – ta istniejąca od 6 lat firma zajmuje się dosłownie wszystkim, co powiązane z energią dla nowoczesnych urządzeń. Zielona Komórka pojawiła się też na targach CES 2020, na które przyjechała z trzema nowymi produktami – przedpremierowym jeszcze powerbankiem GC PowerPlay20, ładowarką samochodową GC PowerRide oraz ładowarką bezprzewodową GC AirJuice.

Reklama

Firma Green Cell dosyć oszczędnie udziela informacji na temat zaprezentowanych przez siebie urządzeń, zwłaszcza na temat powerbanku, którego na stanowisku można pooglądać tak naprawdę przedpremierowo. Zacznijmy więc od niego.

Reklama

GC PowerPlay20

Tak naprawdę jedyne informacje na temat tego powerbanku, jakie można znaleźć w sieci, to „dwukrotnie większa pojemność”. Punkt odniesienia stanowi tutaj powerbank Green Cell GC PowerPlay10 o pojemności 10000 mAh, który został wyceniony na 149,95 złotych. Możemy więc podejrzewać, że GC PowerPlay20 będzie oferował pojemność 20000 mAh (zapewne w wyższej cenie).

Do przekazywania energii innym urządzeniom będzie można wykorzystać USB typu C ze wsparciem dla technologii PowerDelivery lub jednego z dwóch portów USB typu A. Ciekawostką na zakończenie niech będzie to, że producent chwali się, że jest to produkt w pełni zaprojektowany przez zespół inżynierów Green Cell.

GC PowerRide

Drugą nowością zaprezentowaną podczas targów CES 2020, jest ładowarka samochodowa Green Cell GC PowerRide. Została ona wyposażona w trzy porty USB o łącznej mocy 54 W – każdy z nich z technologią GC Ultra Charge, która wspiera szybkie ładowanie większości producentów – Quick Charge 3.0, Apple 2.4A oraz Huawei FCP.

Prawdopodobnie nikomu, kto choć trochę zna firmę Green Cell, nie trzeba tłumaczyć, że czarnej ładowarce sznytu dodaje zielone podświetlenie.

GC Air Juice

Na deser ładowarka bezprzewodowa, czyli Green Cell GC AirJuice. Ta niewielka konstrukcja oferuje moc 15 W, a całość skryta jest w metalowej obudowie. Przy okazji ten model ma dobrze radzić sobie nawet z urządzeniami umieszczonymi w etui, a na finisz jeszcze tylko antypoślizgowa powierzchnia i wsparcie dla ładowania o mniejszym poborze mocy (5 W, 7,5 W oraz 10 W).

GC PowerPlay20, GC PowerRide i GC AirJuice – kiedy będą dostępne w sklepach?

Cóż, odpowiedź jest niestety krótka – nie wiadomo.

Najwcześniej spodziewać można się dwóch ostatnich produktów, które powinny pojawić się w portfolio firmy w ciągu najbliższych tygodni, jednak nawet nieprecyzyjna data pojawienia się powerbanku w sprzedaży nadal owiana jest tajemnicą.

W komentarzach na Facebooku Green Cell udało znaleźć się wskazówki, że GC AirJuice do sprzedaży powinien trafić na przełomie lutego i marca i na ten moment tymi informacjami musimy się zadowolić.

źródło: Green Cell, Facebook (1, 2)
grafika główna: Facebook 

Reklama