Grand Theft Auto: Vice City już dostępne – Android i iOS

Fani serii GTA, którzy posiadają urządzenia z systemem Android, oczekiwali na tę wiadomość od prawie tygodnia – Grand Theft Auto: Vice City jest już dostępne w Google Play. Gra kosztuje 19,48 złotych, a jej „waga” wynosi 1,4 GB.

Przypomnijmy, że wersja na urządzenia od Apple jest już obecna w App Store od 6 grudnia, o czym można było przeczytać w tym artykule.

Firma Rockstar Games z okazji dziesiątej rocznicy wydania Vice City postanowiła przeportować grę na urządzenia mobilne, czyli tablety i smartfony z iOS oraz Android. Początkowo tablety zarówno z jednym jak i drugim systemem miały otrzymać Vice City na mikołajki, czyli 6 grudnia. Niestety, choć wersja na urządzenia od Apple była na czas, to posiadacze Androidowego sprzętu musieli zadowolić się oficjalną informacją od producenta. Ponoć przez problemy techniczne premiera musiała zostać przesunięta do końca kolejnego tygodnia.

Due to unforeseen technical issues, the Android release of Vice City will be slightly delayed. Our goal is to get this out for Android by the end of next week. Our apologies for the delay to all our fans on Android devices and please stay tuned for updates.

źródło

Na szczęście producent dotrzymał danego słowa i gra już dzisiaj – 12.12.12 – zawitała do Google Play.

Poniżej znajdziecie listę kompatybilnego sprzętu, którą podał Rockstar Games:

Tablety z systemem Android: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 / 10.1, Samsung Galaxy Tab 2, Samsung Galaxy Note 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Toshiba Thrive, HTC Flyer, Google Nexus 7, Google Nexus 10

Urządzenia z systemem iOS: iPad, iPhone 4, 4S i 5, iPod touch 4. i 5. Generacji

Smartfony z systemem Android: Motorola Razr, Razr Maxx, Razr Maxx HD, Motorola Atrix, Motorola Photon, Motorola Droid Bionic, HTC Rezound, HTC One X, HTC One S, HTC Evo 3D, HTC Sensation, HTC Droid Incredible 2, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Note 1 & 2, Samsung S2, Samsung Galaxy R, Sony Xperia Play, Sony Xperia S, P, T & TL, Sony Walkman Z Series Media Player, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy S3, Google Nexus 4

Czy gra uruchomi się na sprzęcie spoza listy? Osobiście mogę (niestety) poinformować, że nie mogę pobrać Vice City na swój tablet, którym jest Asus TF101Gniewymieniony przez producenta. Podkreślam, że zarówno GTA 3 jak i Max Payne chodzi na Transformerze.

Jeżeli gra zainstalowała się bez problemów na Waszych urządzeniach, podzielcie się w komentarzach – najlepiej pisząc też model tabletu ;)

Przypominam linki do pobrania:

Na koniec kilka screenów z od producenta: