Graj w gry PlayStation na tablecie BlackBerry PlayBook! (wideo)

W sklepie AppWorld, do którego ma dostęp tablet BlackBerry PlayBook, można znaleźć kilka naprawdę dobrych gier, lecz ich liczba nie jest duża. Chcąc zaradzić temu problemowi i wywołać u niektórych graczy łzę sentymentu, programista o nicku CatalystG stworzył PCSX-ReARMed-PB, aplikację pozwalającą na płynną emulację gier PlayStation na PlayBooku.

Pierwsi testerzy zgodnie stwierdzają, że PCSX-ReARMed-PB działa doskonale. Niemniej jednak, ma trzy wady, o których powinniście pamiętać instalując aplikację. Po pierwsze, posiadanie oryginalnego pliku BIOS konsoli PlayStation jest absolutnym wymogiem, po drugie nie wszystkie gry są wspierane, a po trzecie – będziecie potrzebowali obrazów dysków tytułów, które będziecie mogli emulować. Te można zdobyć na dwa sposoby: pobrać z sieci nielegalne kopie lub zaczerpnąć z oryginalnych płyt. Zachęcamy do skorzystania z drugiej metody, która, choć znacznie trudniejsza i bardziej skomplikowana, jest zgodna z prawem.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak sprawuje się emulator PlayStation na tablecie BlackBerry PlayBook, obejrzyjcie poniższe wideo.

Wszelkie niezbędne informacje o PCSX-ReARMed-PB znajdziecie na forum serwisu CrackBerry i na stronie internetowej twórcy aplikacji.

via Liliputing