Grafiki przedstawiające wygląd Microsoft Lumii 850 wyciekły do sieci

Pierwsze plotki o Microsoft Lumii 850 były dostępne w sieci już w lipcu. Pojawiła się wtedy informacja o prawdopodobnej specyfikacji tego smartfona. Nie było jednak wiadomo jak może wyglądać opisywane urządzenie. Dziś pojawiły się grafiki, które w pełnej okazałości prezentują obudowę Lumii 850.

Według zdjęć, które pojawiły się w sieci, Lumia 850 będzie prezentowała się bardzo ciekawie, a materiały powinny być z nieco wyższej półki. Ramki niemal na pewno będą wykonane z metalu, trudno jednak określić z czego stworzony będzie tył urządzenia. Biorąc pod uwagę to, że klapka baterii będzie zdejmowana (co sugeruje wycięcie od góry), to może to być, niestety, tylko tworzywo sztuczne.

Na prawej krawędzi pojawią się klawisze głośności, pod nimi włącznik urządzenia. Na górnej krawędzi umieszczony zostanie port USB, na dole natomiast złącze słuchawkowe. Na tyle zagości aparat główny (wcześniejsze plotki mówiły o Pureview z 10-megapikselową matrycą) wraz z diodą LED, po środku znajdziemy logo Microsoft, a na samym dole głośnik multimedialny.

Microsoft-Lumia-850-Dimensions

Co do specyfikacji, to nie wiemy zbyt dużo. Wcześniejsze informacje sugerowały 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 410 wraz z 1GB RAM, aparat frontowy o matrycy 5Mpix, a także 16GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy przy użyciu kart microSD.

Źródło: vr-zone, nowhereelse