Grafika przedstawiająca Huawei P9 Lite – szykuje się mocny średniak | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Grafika przedstawiająca Huawei P9 Lite – szykuje się mocny średniak

Dołącz do dyskusji 0

Już oficjalnie wiemy, że najbliższa konferencja Huawei odbędzie się 6 kwietnia, a zostanie ona poświęcona nowej rodzinie smartfonów P9. Z dotychczasowych wiadomości wiemy już, że mają pojawić się następujące warianty: standardowa, ulepszona z większą ilością pamięci (Premium), Max oraz Lite. Do sieci trafiła grafika przedstawiająca ostatniego z nich, który zapowiada się na bardzo dobry model ze średniej półki. Co dokładnie wiemy na jego temat?

Huawei P9 Lite, znany również pod nazwą Venus, ma zostać wyposażony w podzespoły, jakie znamy z ostatnich średniopółkowych nowości z logo chińskiego producenta. Podobno ekran wyróżni się przekątną 5,2 cala oraz rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Takie parametry będą z całą pewnością zadowalające, a takiej wielkości wyświetlacz będzie mógł jeszcze zostać umieszczony w obudowie o rozsądnych rozmiarach. Grafika pokazuje całkiem dobrze, że ramki zdecydowanie nie będą należały do najmniejszych.

Zagadką pozostaje zastosowany procesor. Możemy spodziewać się w nim autorskiego układu Kirin, niestety nie wiadomo, w której dokładnie wersji – pewne jest, że będzie to słabsze SoC niż 950 z flagowych urządzeń. Do kompletu mają zostać dodane więcej niż zadowalające 3GB pamięci operacyjnej. Jeżeli jesteśmy przy specyfikacji, warto również wspomnieć o 12-megapikselowym aparacie głównym, Androidzie 6.0 Marshmallow z EMUI 4.0 czy dual SIM.

Oczywiście P9 Lite będzie miał skaner linii papilarnych. Wzorem wielu innych telefonów, czytnik ten zostanie umieszczony na pleckach urządzenia, co w sumie jest praktycznym rozwiązaniem. Całość zostanie umieszczona w nie w pełni metalowej obudowie. Względem flagowej P9 będzie różnił się właśnie jakością użytych materiałów wykończeniowych, brakiem podwójnego aparatu, a także słabszym procesorem.

Niewątpliwie Huawei P9 Lite będzie miał wszelkie predyspozycje, aby powtórzyć sukces poprzednika. Owszem, spory wpływ na popularność będzie miała cena, ale możemy liczyć, że nie przekroczy granicy 1000 złotych. Niewątpliwie właśnie takim modelom Chińczycy zawdzięczają swoje znakomite wyniki sprzedaży.

AKTUALIZACJA

Za pośrednictwem Twittera @OnLeaks podzielił się z nami kolejnymi wieściami na temat Huawei P9 Lite. Tym razem dowiedzieliśmy się, że jego wymiary będą prezentować się następująco: 146,8 x 72,5 x 7,6 mm.

źródło: Venture Beat; @OnLeaks (Twitter)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona