Gra „Wigilia w Radomiu”

Z pewnością większość z Was słyszała o historii z Radomia, którą ostatnio żyje internet. Dla tych co nie wiedzą o czym mówię, podaję link do YouTube (niestety oficjalne nagranie zostało wycofane). Nie da się ukryć, że takie zachowanie jest… ale nie o tym artykuł. Okazuje się bowiem, że Avantis Game Studio zareagowało szybko i wypuściło w zeszłą środę grę na urządzenia z systemem Android zatytułowaną „Wigilia w Radomiu” . Jak się pewnie domyślacie, istnieje bezpośrednie powiązanie aplikacji z filmikiem.

Sama rozgrywka jest banalna – na stoliku pośrodku ekranu mamy początkowo 12 butelek. Z obu stron ekranu wyciągają się ręce, by chwycić te napoje – mają to być dłonie samej „chytrej baby z Radomia”, jak nazwali kobietę internauci. Nasze zadanie polega na „tapnięciu”/”pacnięciu” pojawiających się kończyn górnych. Z czasem częstotliwość, z jaką próbują one zabrać napoje, jest zwiększana – możliwe jest pojawienie się kilku rąk naraz. Niestety jednak twórcy zaoszczędzili sobie czasu i nie stworzyli jakiegoś podziału na poziomy – jedyną zmienną jest tu czas rozgrywki.
Aplikacja jest dostępna za darmo w Google Play.

Gra nie jest rozbudowana, jednak trzeba przyznać twórcom, że stworzyli coś „na czasie”. Ze względu na wiadome powiązanie, „Wigilia w Radomiu” z pewnością wyląduje na wielu urządzeniach z systemem Android – zarówno smartfonach jak i tabletach. Już teraz statystyki wskazują na kilkaset pobrań aplikacji, a ocena użytkowników wynosi 4,6 .