Fot: producenta (za Steam)

Two Point Hospital dostępne za darmo na weekend. Gra przy okazji potaniała o 33%

Są wśród Was osoby, które z sentymentem patrzą na tytuły dające możliwość administrowania szpitalem? Jeśli tak, mam dla Was świetną wiadomość. W ten weekend, całkowicie za darmo, możecie wypróbować jedną z lepszych gier w tej tematyce.

Steam co jakiś czas robi fajne promocje, w ramach których można za darmo przetestować wybrane tytuły. Tym razem padło na Two Point Hospital, czyli – zdaniem wielu graczy – jeden z najlepszych symulatorów zarządzania szpitalem. Rozgrywka jest poprowadzona bardzo kompleksowo, oddając graczowi dostęp nie tylko do rozbudowy poszczególnych sal czy gabinetów. Mamy realny wpływ na obsadę naszego szpitala, ich pensji oraz wielu innych składowych. Możemy zagrać zarówno w trybie kampanii, jak i w sandboxie, gdzie sami ustalamy, co dla naszego ośrodka będzie miało najważniejsze znaczenie.

Fot: producenta (za Steam)

Miłym akcentem jest także wsparcie dla języka polskiego. Trzeba oddać, że to, w jaki sposób przetłumaczone zostały niektóre choroby, przywołuje na myśl najlepsze gry z tego gatunku. Zachęcę Was tylko do zapoznania się z objawami „Choroby Mysłowickiej”, przy której zespół tłumaczący musiał mieć naprawdę niezły ubaw.

Przy okazji muszę dodać, że jednocześnie Two Point Hospital możecie kupić na własność w promocji za 91,78 złotych (zamiast regularnych 136,99 złotych). W mojej opinii, jeśli lubicie tycoony, jest to naprawdę warta uwagi pozycja. Może i grafika jest cukierkowa i nieco przejaskrawiona, ale rozbudowany model zarządzania w pełni rekompensuje ten drobny mankament.

Minimalne wymagania w wersji na Windowsa prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 64-bit,
  • Procesor: Intel Core i3 6100 lub AMD FX-4350,
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Grafika: Nvidia GeForce GT1030 2 GB lub AMD GTX460,
  • DirectX: 11,
  • Miejsce na dysku twardym: 6 GB.

Tytuł jest też dostępny w wersji na Maca oraz na Linuxa w usłudze Steam OS + Linux.

źródło: Steam, opr. własne