W Tom Clancy’s Rainbow Six Siege można przez weekend pograć za darmo. Naprawdę warto!

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege to gra, której ogromna popularność rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. I pomyśleć, że zamiast niej mogła pojawić się kolejna produkcja dla jednego gracza z tej serii. Twórcy podjęli jednak doskonałą decyzję i miliony graczy cieszą się obecnie jedną z najlepszych gier sieciowych na rynku. A teraz można pograć w nią za darmo.

Rainbow Six Siege jest dostępne za darmo od dzisiaj do 17.02 lub 18.02 na każdej platformie – PC, Xbox One oraz na PlayStation 4, a konkretnie:

  • PC: 14 lutego, 18:00 – 17 lutego, 21:00.
  • PS4: 14 lutego, 14:00 – 18 lutego, 14:00. Nie jest wymagana subskrypcja PlayStation Plus.
  • Xbox One: 14 lutego, 9:00 – 18 lutego, 9:00. Wymagana jest subskrypcja Xbox Live Gold.

Gra jest bardzo popularna i raczej nie odnotowuje żadnych spadków, skąd więc te dość częste darmowe weekendy? Ubisoft w ten sposób kusi potencjalnych nowych graczy do zakupu, nierzadko przy okazji premier nowych operatorów i map. Tak się składa, że niedługo wychodzi właśnie rozszerzenie „Outback” z mapą ze stacją serwisową osadzoną w Australii.

I wygląda na to, że taka promocja nieustannie działa, bowiem na samym tylko Steamie R6S utrzymuje się w ścisłej czołówce, przeganiając nawet GTA V. Mało która pozycja jest tak długo i tak dobrze wspierana.

Osobiście każdego fana taktycznych strzelanek zachęcam do wypróbowania właśnie Rainbow Six Siege, pomimo dość wysokiego progu wejścia. Problemem dla nowych graczy w tej grze będzie duży wybór operatorów i spora liczba map, które zdążyły wejść od dnia premiery.

Nie dość, że sama rozgrywka jest dość skomplikowana (przynajmniej na początku), operatorzy mają unikalne umiejętności i różne cechy, to w R6S kluczowa jest tak naprawdę znajomość map – gdzie znajdują się przejścia, wejścia, kamery, osłony, co najlepiej barykadować, osłaniać, jak nie dać się zajść od tyłu? W jeden weekend się tego nie nauczymy, więc to może zniechęcać, ale jeśli gra Wam się spodoba, to moim zdaniem warto zaryzykować.

Tym bardziej, że Rainbow Six Siege można teraz zgarnąć po dobrych cenach. Przykładowo, edycję Deluxe (z operatorami z pierwszego roku) na PC kupimy już za 36 złotych w sklepie 2Game z kodem zniżkowym LOVE2GAME.

Źródła: Ubisoft, Łowcy Gier