Świetne The Witness za darmo w Epic Game Store!

Alternatywnym tytułem tego newsa mógłby być tekst: „Kolejny hit za friko w sklepie Epic”. The Witness to bowiem już dziewiąta gra, którą twórcy Fortnite rozdają całkowicie za darmo w ramach promocji swojego sklepu. I m.in. dzięki właśnie takiej strategii staje się on coraz mocniejszym konkurentem dla platformy Gabe’a Newella.

Ze wszystkich dotychczasowych gier, jakie zaserwowało nam za free Epic Game Store, to właśnie The Witness uważam za najbardziej łakomy kąsek. Gdyby ktoś kazał mi podać moją ulubioną grę logiczną ostatnich lat, to bez wahania wskazałbym na ten tytuł. I wiem, jak najbardziej słusznym kandydatem do tego tytułu mógłby być też The Talos Principle, ale to właśnie ostatnia gra autorstwa Jonathana Blowa (twórcy również świetnego Braida) urzekła mnie bardziej.

Reklama

The Witness to gra z 2016 roku która z miejsca podbiła serca graczy na całym świecie, w tym i moje. Tytuł ten należy już do coraz mniej popularnego gatunku trójwymiarowych gier logicznych i urzeka tak naprawdę każdym swoim aspektem. Kolorowa, minimalistyczna oprawa graficzna, nastrojowa oprawa dźwiękowa, świetnie zaprojektowany świat, mistrzowskie zagadki, masa easter eggów — mógłbym tak jeszcze długo wymieniać.

Nadmienię, że fabuła w The Witness to naprawdę duże zaskoczenie, jak na grę logiczną – twórcy postarali się by historia była ciekawa i zachęcała do poznawania wyspy, co w połączeniu ze świetnie zbudowanym klimatem jest strzałem w dziesiątkę. Warto przekonać się samemu, co takiego kryje przed nami tajemnicza wyspa.

The Witness możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy The Witness 18 kwietnia zniknie z darmowej oferty Epic Game Store, to zastąpi go Transistor. Kiedy kolejna gra zostanie udostępniona bezpłatnie, to niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Źródło: Epic Game Store