fot. EA

Twórcy The Sims nawiązali współpracę z Amazon – na fanów serii czeka mnóstwo zabawy z Alexą

Seria The Sims, chociaż może wydawać się tylko infantylną gierką, idzie z duchem czasu. Teraz jej producent, Electronic Arts, nawiązał współpracę z Amazonem, dzięki czemu inteligentna asystentka głosowa Alexa zyskała nowe umiejętności, które bez wątpienia zachwycą fanów Simów.

Od teraz The Sims jest jedną z umiejętności Alexy, dzięki czemu właściciele głośników firmy Amazon mają dostęp do trzech funkcji. Pierwszą z nich jest możliwość odtworzenia ścieżki dźwiękowej stworzonej specjalnie do gier z serii The Sims. W sumie użytkownik może posłuchać aż 140 utworów, w tym również tych z trzeciej odsłony tej gry.

Kolejną funkcją jest quiz, dzięki której właściciele głośników firmy Amazon mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat serii The Sims. Electronic Arts przygotowało w sumie ponad 200 pytań. Do wyboru jest samodzielna rozgrywka lub grupowa, w której może uczestniczyć nawet do czterech osób. Co więcej, użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech poziomów trudności: podstawowy, średnio zaawansowany lub zaawansowany.

Ostatnią z funkcji jest zbiór informacji na temat serii The Sims. Inteligentna asystentka Alexa może na przykład przypomnieć, kiedy ukazała się pierwsza odsłona tej gry oraz czym była inspirowana.

Aby wywołać nową umiejętność w urządzeniu z Alexą na pokładzie, wystarczy powiedzieć „Alexa, play The Sims”. Jedyny haczyk jest taki, że działa ona na razie wyłącznie w języku angielskim (w pięciu wariantach: australijskim, kanadyjskim, indyjskim, amerykańskim i brytyjskim).

To jednak nie koniec nowości, jakie z okazji nawiązania współpracy z firmą Amazon przygotowało studio Electronic Arts. W grze pojawił się bowiem inteligentny głośnik Lin-Z, którego Simowie mogą wykorzystać m.in. do odtwarzania muzyki, przeprowadzenia quizu (jednostki o wyższej umiejętności logiki mają szansę poprawnie odpowiedzieć na większą liczbę pytań), zamówienia jakiejś usługi (na przykład sprzątaczki, ogrodnika czy złotej rączki) lub sterowania oświetleniem. Lin-Z można również poprosić o opowiedzenie dowcipu.

Źródło: EA