Pharaoh: A New Era

Faraon powraca! Pharaoh: A New Era zmierza na PC i będzie dostępny na platformie GOG.com

Nie ma możliwości, aby fani strategii nie znali tego tytułu. Legendarny Faraon powraca! Pharaoh: A New Era to remaster kultowej strategii ekonomicznej Faraon, która zadebiutowała w 1999 roku. Teraz gra powraca w zupełnie nowej odsłonie z odświeżoną grafiką i ulepszonymi mechanizmami rozgrywki. Platforma GOG.com poinformowała dzisiaj, że w dniu premiery gra trafi do ich sklepu.

Pharaoh: A New Era zaoferuje grafikę 4K

Fani strategii nie mają tak łatwego życia, jak chociażby miłośnicy strzelanek czy typowych gier akcji. Produkcji z tego gatunku jest po prostu niewiele. Gracze muszą często wyczekiwać latami na ukazanie się nowych wersji swoich ulubionych tytułów. Wierni fani Age Of Empires czekają już przeszło 16 lat od wydania Age of Empires III na nową, czwartą część legendarnej serii. Jeśli jednak chodzi o strategie ekonomiczne, to tutaj – poza wydanym w 2019 roku Anno 1800 – nie działo się na rynku zbyt wiele, nie licząc niewielkich tytułów niezależnych, wydawanych z reguły na platformie Steam.

Faraon Pharaoh: A New Era
Fani strategi ekonomicznych już zacierają ręce (fot. Triskell Interactive)

W sierpniu 2020 roku został zapowiedziany powrót prawdziwej legendy w dziedzinie strategii ekonomicznych. Pharaoh: A New Era to zremasterowana wersja gry Faraon, która zdobyła ogromną popularność w naszym kraju. Oryginał zadebiutował w 1999 roku, a rok później doczekał się dodatku Kleopatra: Królowa Nilu. Odświeżona edycja Faraon ma zaoferować zarówno podstawową wersję gry, jak i dodatek, co przełoży się finalnie na 50 dostępnych misji.

Autorzy remasteru zapowiadają, że Pharaoh: A New Era to nie tylko lepsza grafika przystosowana do obecnych czasów. Gra, poza wsparciem wysokiej rozdzielczości 4K, ma zaoferować także liczne poprawki w mechanizmach rozgrywki. Znacznemu odświeżeniu ma ulec również interfejs i oprawa audio. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych.

Faraon Pharaoh: A New Era zmierza na PC
Pharaoh: A New Era zaoferuję nową oprawę w jakości 4K (fot. Triskell Interactive)

Na premierę w GOG.com

Teraz, za sprawą komunikatu wydanego przez platformę GOG.com, dowiedzieliśmy się, że gra trafi do tego sklepu już w dniu premiery. Dokładna data debiutu nie jest jeszcze znana, jednakże biorąc pod uwagę komunikat firmy, możemy się spodziewać, że gra zostanie niedługo oddana w ręce graczy.

Na stronie odświeżonego Farona nie widnieją informacje o dostępności polskiej wersji językowej. Jest to dość spore zaskoczenie z uwagi na ogromna popularność, jaką cieszył się pierwowzór w naszym kraju. Można się jednak spodziewać, że informacje na temat wersji językowych mogą jeszcze ulec zmianie. Gdyby się tak nie stało, to wydaje mi się, że śmiało można powiedzieć, że za sprawą wielu polskich graczy, gra szybko doczeka się spolszczenia.