W ten weekend na pewno nie będziesz się nudził, bo możesz pobrać 2 świetne gry całkowicie za darmo

PC-towcy to mają dobrze. Może i najpierw muszą się wykosztować na złożenie komputera, ale za granie online nie trzeba płacić. Do tego często też można trafić nie tylko na świetne promocje na gry, ale i w ogóle zgarnąć przyzwoite tytuły nawet całkowicie za darmo. Jak właśnie teraz.

Reklama

W większości przypadków te gratisy dostaje się w ramach promocji danego sklepu, czy raczej strony z dystrybucją cyfrową. Nie inaczej jest w tym tygodniu, kiedy to z trzech różnych miejsc możemy zgarnąć kilka naprawdę bardzo dobrych gier.

Subnautica

Subnautica z kolei to gra,w której gracz musi po prostu przeżyć, czyli tzw. „survival” – w tym wypadku w podwodnych lokacjach. To dość wyjątkowa produkcja, ponieważ w odróżnieniu od innych tego typu gier zawiera fabułę. To historia o przyszłości, w której ludzkość kolonizuje nowe planety, a gracz przypadkowo ląduję kapsułą ratunkową na planecie 4546B składającej się głównie z oceanów. Naszym zadaniem jest przeżyć i uciec.

Gry niestety nie przypiszemy sobie do konta na Steamie, a do platformy twórców Fortnite’a, którzy rzucają rynkowi rękawicę i próbują w ten sposób promować swój sklep oraz środowisko dla twórców gier. Jeżeli kolejna platforma do gier Wam nie przeszkadza, to zajrzyjcie do niej po Świętach – 28.12 w ten sam sposób będzie można zdobyć Super Meat Boy. W chwili pisania tego tekstu gra jeszcze nie była możliwa do przypisania do konta, ale powinna być jeszcze dzisiaj.

POBIERZ Subnautica NA EPICGAMES.COM

Full Throttle Remastered

Pamiętacie tę przygodówkę point’n’click studia LucasArts z 1995 roku? Jeżeli nie – nic nie szkodzi. Gra doczekała się zremasterowania po 20 latach od swojej premiery i jeśli przepadacie za klasycznymi przygodówkami, to powinniście dać jej szansę. Szczególnie, że teraz można ją przypisać za darmo do swojego konta na GOG.com. Co więcej, w Full Throttle zagracie zarówno na Windowsie, jak i Mac OS czy Linuksie.

POBIERZ Full Throttle Remastered NA GOG.COM

[AKTUALIZACJA] LEGO® The Hobbit™

Do jutra można przypisać LEGO Hobbita do swojego konta na Steamie zapisując się do newslettera Humble Bundle. To gra akcji wykorzystująca prawa do marek LEGO i Hobbita jednocześnie, gdzie kampania oparta jest właśnie o dwie pierwsze części filmowych hitów Petera Jacksona. Hobbit może i nie jest tak dobry, jak wyśmienite LEGO Lord of the Rings, ale to wciąż kawał przyzwoitej gry. Zresztą, jeśli się Wam spodoba, to możecie teraz na Steamie zakupić wiele innych gier z tej serii w promocji za ok. 18 zł.

POBIERZ LEGO® The Hobbit™ NA HUMBLEBUNDLE.COM

Okazało się, że Hobbit był dostępny za darmo tylko przez jeden dzień i dziś wieczorem oferta wygasła, za pomyłkę przepraszamy.