Gra FIFA Football przekroczyła próg 100 milionów pobrań w Google Play

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie, a liczbę jej fanów na całym globie szacuje się na jakieś cztery miliardy. Również w Polsce cieszy się ona ogromną popularnością, a więc nic dziwnego, że gry z serii FIFA od lat sprzedają się naprawdę dobrze. Okazuje się, że również darmowa wersja na Androida – FIFA Football – nie musi wstydzić się swoich wyników.

Prawie każdy ma na swoim urządzeniu zainstalowany chociaż jeden tytuł, w który zdarza mu się „popykać”, choć w erze wszechobecnego internetu nie trzeba już sięgać po zabijacze czasu tego typu aż tak często. Personalnie mam jednak wrażenie, że coraz rzadziej poszukujemy emocji związanych z androidowymi grami wśród tych wymagających tytułów, zwracając się często do prostych konstrukcji opartych na logicznym myśleniu lub zdolności do spostrzegania drobnych szczegółów.

Okazuje się jednak, że nie ma na to żadnej reguły. Electronic Arts we wrześniu ubiegłego roku wypuściło do Google Play gierkę FIFA Football, która właśnie osiągnęła prób 100 milionów pobrań. To naprawdę imponujący wynik jak na wersję mobilną.

Gry z Electronic Arts, choć cieszą się popularnością, to niekoniecznie można powiedzieć to samo o dobrej sławie. Tytuły często bywają płatne, a te darmowe bywają określane przez graczy jako pay-to-win – jeśli chce się prowadzić rozgrywkę na wysokim poziomie, należy dokonywać różnego rodzaju mikropłatności.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać w FIFA Football prawie 500 złotych ;)

Warto również dodać, że to nie jedyny tytuł od mobilnego działu EA, któremu można przypisać taki próg pobrań. W końcu Plants vs. Zombies również chwali się wynikiem oscylującym w granicach od 100 do 500 milionów. Z drugiej zaś strony, legendarny wręcz mobilny Need for Speed Most Wanted nie przekroczył nawet pięciu baniek, choć niewątpliwie wpływ na to ma jego cena.

Flagowce z roku na rok mają coraz więcej RAM-u, coraz mocniejsze procesory, coraz większe i lepsze wyświetlacze, tylko z pojemnością baterii różnie bywa. Mimo wszystko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na swoim mobilnym przyjacielu odpalić od czasu do czasu jakiś bardziej wymagający tytuł – ot, żeby zabić czas. Jeśli więc macie ochotę spróbować FIFA Football na Androidzie, możecie pobrać ją klikając w poniższy baner.

źródło: Android Police, Google Play