Enter the Gungeon za darmo w Epic Games Store

Dziś kończy się pierwsza duża wyprzedaż na platformie Epic Games Store — która musiała się zmierzyć z początkowymi trudnościami. Na zakończenie tejże wyprzedaży możemy przypisać sobie do konta bardzo grywalną grę niezależną — Enter the Gungeon. Warto przy tym dodać, że od tej pory darmowe tytuły będą pojawiać się na Epic Store regularnie co tydzień, a nie tak jak wcześniej co dwa tygodnie.

Zacznijmy od fabuły — a można ją podsumować w jednym zdaniu. Nasz protagonista poszukuje legendarnej broni, która ukryta jest w tytułowych Gungeonach. To tyle, bo sama gra nie skupia się na opowiadanej historii, lecz na rozgrywce, która została doszlifowana wręcz do perfekcji. Mamy tu do czynienia z klasycznym dungeon crawlerem, który stawia na broń palną. Mamy tu również elementy gier typu roguelike, bo za każdym podejściem zwiedzamy lokacje, które są wygenerowane losowo. Na specjalne wyróżnienie zasługują tu świetne projekty przeciwników — z fantastycznymi wręcz bossami. W trakcie naszej przygody napotkamy również pokojowo nastawione do nas postacie jak na przykład sklepikarze. Jak to z grami indie bywa, oprawa graficzna jest utrzymana w kolorowym pixel artcie.

Reklama

Jeśli nadal nie jesteście pewni czy warto zagrać w Enter the Gungeon, to może przekonają Was wysokie oceny, które gra zebrała po premierze — na Metacritic produkcja ta może się poszczycić aż 87 punktami zaś na Steam gra ta ma 93% pozytywnych recenzji od graczy.

Gra dostępna jest na komputerach z Windowsem, jak i na Macach i ma polską wersję językową.

Minimalne wymagania Enter the Gungeon prezentują się następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo E6320 (2*1866) lub równoważny
  • Karta graficzna: GeForce 7600 GS (512 MB) lub równoważna
  • Pamięć RAM: 2 GB
  • Wymagane wolne miejsce na dysku: 2 GB

Enter the Gungeon możecie pobrać ze strony Epic Game Store lub w bezpośrednio z aplikacji sklepu.

Gdy Enter the Gungeon zniknie 20 czerwca z darmowej oferty Epic Games Store, to udostępniona zostanie za darmo Rebel Galaxy.

Epic Games postanowiło już na stałe zwiększyć częstotliwość darmowych gier na swojej platformie. Od tej pory bezpłatne tytuły będą pojawiać się na Epic Store regularnie co tydzień – aż do końca roku.

Źródło: Epic Game Store, screenshoty pochodzą ze strony gry