Nudzi Ci się? Pomóż Carmen Sandiego odnaleźć maskę Tutanchamona na Google Earth

Carmen Sandiego jest bohaterką gry oraz serialu animowanego, emitowanego końcem lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a niedawno odświeżonego także przez Netflix. Sprytna złodziejka pojawiła się również w Google Earth w marcu bieżącego roku, a dziś wraca tam z nową zagadką.

Google było zaskoczone, jak szybko użytkownikom Google Earth udało się odnaleźć byłego członka złodziejskiej agencji VILE, przy pomocy wskazówek rozsianych po mapach całego świata. Przy okazji poznali oni ciekawą historię związaną z animacją, zagrali w proste gry i przypomnieli sobie fabułę Carmen Sandiego. 

Reklama

Google ponownie nawiązało współpracę z tą animowaną produkcją, i przygotowało kolejną historię do rozegrania w Google Earth. Tym razem przyjdzie nam odnaleźć maskę Tutanchamona, którą ukradł Le Chevre – wybitny złodziej i mistrz wspinaczki, którego Carmen Sandiego zna jeszcze z czasów szkolenia się w VILE Academy. Wcielając się w postać złodziejki, która kradnie drogocenne rzeczy tylko od złodziei, podążymy za tropem Le Chevre’a, poszukując wskazówek odnośnie jego pobytu w wielu miastach na świecie. Przy pomocy Google Earth złożymy wszystkie części układanki i odzyskamy bezcenny łup.

Zakładka z aktywnością pojawiła się już w Google Earth. Aby wykonać zadanie, będziemy potrzebowali przeglądarki Google Chrome lub aplikacji Google Earth na Androida albo iOS. Powodzenia w poszukiwaniach!

źródło: Google