Ratunek dla chcących kupić kartę graficzną – gotowe zestawy komputerowe

Artykuł sponsorowany

W obecnych czasach bardzo trudno jest kupić nową kartę graficzną, jednocześnie za nią nie przepłacając. Sytuacja na rynku GPU jest skomplikowana – z jednej strony panuje ogromny popyt na tego typu układy, z drugiej zaś sami producenci mają utrudnione zadanie, bowiem na rynku panuje globalny niedobór mikroukładów. Gotowe zestawy komputerowe mogą być idealnym rozwiązaniem problemów dla osób chcących kupić kartę graficzną w dobrej cenie. Zresztą, sami zobaczcie.

Gotowe zestawy komputerowe na ratunek graczom i nie tylko

Obecna sytuacja na rynku kart graficznych z każdym miesiącem, zamiast się poprawiać, cały czas się pogarsza. Potwierdzają to m.in. ostatnie doniesienia, według których ceny GPU cały czas rosną, a ich dostępność stoi na niskim poziomie. Mimo tego, od lat sklepy komputerowe wraz z każdą kolejną generacją procesorów aktualizują swoje gotowe zestawy PC – w tym Komputronik.

Sklep ma w swojej ofercie gotowe zestawy komputerowe, które znajdą uznanie nie tylko wśród graczy, ale także osób zamierzających pracować na tego typu sprzęcie. W zakładce komputery znajdziemy kilka wartych zainteresowania propozycji.

Dobrym przykładem jest zestaw Komputronik Infinity X711, wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3060 z 12 GB pamięci VRAM, procesor Intel Core i7-11700K, płytę główną Z590, 16 GB pamięci RAM DDR4-3200 oraz dysk M.2 PCI-Express o pojemności 1 TB w cenie 7490 złotych. Ponad połowa wartości zestawu to sama karta graficzna, która – pomimo wysokiej wyceny – i tak jest trudno dostępna.

Kolejną propozycją jest także autorski system Komputronik Ultimate X711 z kartą graficzną GeForce RTX 3070 8 GB, odblokowanym procesorem Intel Core i7-11700K, płytą na chipsecie Z590, 32 GB pamięci RAM DDR4-3200 i dyskiem 1 TB M.2 PCI-Express. Kosztuje on niespełna 9 tysięcy złotych, a ma na pokładzie topowe komponenty, w tym kartę graficzną GeForce RTX 3070 – w obecnej sytuacji wartą ponad 5000 złotych.

Moim faworytem jest jednak bardzo opłacalny, gotowy zestaw komputerowy Komputronik Infinity RX620, wyposażony w kartę graficzną GeForce GTX 1660 Super 6 GB, która wciąż oferuje wysoką wydajność, nawet w zasobożernych grach AAA.

GPU zostało sparowane z procesorem AMD Ryzen 3 3600 na płycie B450, dzięki czemu bez problemu użytkownik jest w stanie podkręcić CPU. Komputer ma także do dyspozycji 16 GB pamięci RAM DDR4-3200 oraz dysk SSD M.2 PCIe o pojemności 500 GB.

W sklepie Komputronik można znaleźć masę innych gotowych zestawów komputerowych, w różnych półkach cenowych. To obecnie jedno z najlepszych sposobów na kupno karty graficznej w dobrej cenie.

Materiał powstał przy współpracy z Komputronikiem