Gorilla Glass? Przeżytek! Corning prezentuje Lotus Glass - Tabletowo.pl

Gorilla Glass? Przeżytek! Corning prezentuje Lotus Glass

Udręką każdego użytkownika mobilnych urządzeń jest ograniczony czas pracy baterii. Niestety, nie słychać jeszcze żadnych plotek o wprowadzeniu niekończących się ogniw (a szkoda ;)), jednakże każdy producent pracuje nad tym, by zapewnić nam jak największą wydajność sprzętu przy jak najniższym poborze energii. Ciągłe powiększanie pojemności akumulatorów mija się z celem, ponieważ skutkuje to zwiększeniem rozmiarów i wagi urządzenia, które przecież są tak ważnym aspektem mobilności. Dlatego też wiele firm stara się tworzyć komponenty coraz bardziej energooszczędne.

Naprzeciw wszystkim wychodzi Corning, producent dobrze znanego Gorilla Glass. Firma zaprezentowała swoją nową zdobycz technologiczną, którą jest kolejna generacja odpornego na zarysowania szkła – Corning Lotus Glass.

Przy jego tworzeniu zwrócono uwagę na niski pobór energii i możliwie jak najwyższą wydajność. Producent dążył do osiągnięcia jak najlepszej rozdzielczości wyświetlania obrazu, a także szybszego czasu reakcji na dotyk.

Lotus Glass trafił już na taśmy produkcyjne. Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo którzy producenci zechcą zastosować to rozwiązanie w swoich urządzeniach. Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że już w niedługim czasie będziemy mogli namacalnie przekonać się o zaletach wytrzymałego Lotus Glass w pierwszych tabletach.

Jak słusznie zauważa nasz Czytelnik, grah, powyższą, zawiłą całość, można wytłumaczyć łopatologicznie. Generalnie chodzi o to, że bardziej przeźroczyste szkło = mniej prądu do podświetlania matrycy/oledów = większa oszczędność prądu = dłuższe życie urządzenia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona