Aplikacja Google Znajdź moje urządzenie – od teraz pomaga zlokalizować zagubiony sprzęt na lotniskach i w centrach handlowych

„Znajdź moje urządzenie” jest tym typem aplikacji, której nie używamy zbyt często, ale jeśli już, to cieszymy się, że w ogóle taka powstała. Teraz powinna być bardziej pomocna, kiedy zgubiliśmy telefon lub tablet w nieco bardziej złożonych okolicznościach niż zapodzianie sprzętu we własnym pokoju – na przykład na lotnisku lub w centrum handlowym.

Dokładniejsza lokalizacja zagubionego urządzenia jest już możliwa dzięki nowej aktualizacji, która wnosi obsługę wewnętrznych map dużych budynków.

Reklama

Co prawda do tego czasu można było przeglądać rozkład przestrzenny w różnych centrach handlowych, ale nie można było precyzyjnie określić miejsca pozostawienia gadżetów elektronicznych, jeśli byliśmy na tyle roztargnieni, by odłożyć je w jakimś butiku i zapomnieć o nich na jakiś czas.

Dziennik zmian wspomina właśnie o takiej możliwości:

Oczywiście nie ma gwarancji, że zagubione urządzenie odnajdziemy, bo największym wrogiem tej aplikacji jest po prostu… wyłączenie go. Jeśli więc dodatkowo padła w nim bateria, jesteśmy zdani na informację dotyczącą ostatniej znanej lokalizacji.

Aktualizacja aplikacji Znajdź moje urządzenie dostępne jest już w sklepie Google Play.

 

dzięki Android Police