Google zaprezentuje stację dokującą dla nowych smartfonów Pixel | Tabletowo.pl

Google zaprezentuje stację dokującą dla nowych smartfonów Pixel

Dołącz do dyskusji 0

Premiery produktów od Google nie odbijają się w świecie urządzeń mobilnych tak szerokim echem, jak przezentacje nowości od Apple czy Samsunga. Koncern z Mountain View stara się jednak, by smartfony Pixel, jak i akcesoria im dedykowane, były również wyznacznikami pewnych trendów. Tak może być w przypadku nadchodzącego debiutu specjalnej stacji dokującej dedykowanej ładowaniu flagowych smartfonów z logo Google na obudowie.

Owa stacja nosi obecnie roboczą nazwę Pixel Stand i ma być jednym z akcesoriów, których zadaniem będzie zachęcenie użytkowników do zakupu zbliżających się wielkimi krokami Pixeli trzeciej generacji. Informacje dotyczące wspomnianej stacji dokującej odczytane zostały w kodzie źródłowym najnowszej wersji aplikacji Google. Co ciekawe, pierwsze wzmianki o nadchodzącym docku dla nowych smartfonów Pixel pojawiły się już przy okazji zapowiedzi drugiej wersji beta systemu Android P. Stacja dokująca nazywana była wtedy roboczo Dreamliner. Miała również rzekomo oferować nadchodzącym Pixelom funkcję bezprzewodowego ładowania.

Pixel 3 XL będzie brzydki i basta. Ukazują to rendery etui na nadchodzące smartfony Google’a

Ciekawostką ma być głęboka integracja docka z Asystentem Google. Najprawdopodobniej będzie on mógł wspierać nas w codziennych czynnościach i pracy nawet wtedy, gdy nasz Pixel będzie ładował się z zablokowanym ekranem. Największą niewiadomą jest jednak to, czy Pixel Stand faktycznie zaoferuje nowym Pixelom funkcję bezprzewodowego ładowania, czy też pozostanie jedynie „tradycyjną” stacją dokującą. Mówi się, że być może po zadokowaniu Pixeli, zostanie na ich pokładzie uruchomiony specjalny inferfejs podobny do tego, jaki oferuje Lenovo Smart Display. Takie informacje jednak zostaną zapewne doprecyzowane w najbliższym czasie. W tej chwili musimy więc podchodzić do nich ze sporą rezerwą.

Google może zaskoczyć i zaprezentować Pixel 3 i Pixel 3 XL już w sierpniu

Nowa generacja Pixeli od Google zdążyła już wzbudzić spore kontrowersje – m.in. za sprawą ich domniemanego wzornictwa (obecność notcha w przypadku Pixela 3 XL). Niemniej jednak będą to z pewnością świetne smartfony, które jakością i wydajnością pracy dorównają flagowcom od Samsunga czy od Apple. A czy Wy czekacie z niecierpliwością na dzień ich premiery?

Źródło: XDA Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona