Google zamierza zrezygnować z odblokowywania głosowego?

Czy ktoś na sali pamięta, że gigant z Mountain View oferował taką funkcję, jak odblokowywanie głosowe? Owszem, była takowa, jednak zgodnie z najnowszymi branżowymi plotkami, Google zamierza odesłać ją do lamusa. Będziecie tęsknić?

Informacja pochodzi z serwisu 9to5Google, którego redakcja dokładnie przyjrzała się APK systemu. Zresztą, poszlak ku rezygnacji z tego narzędzia w ostatnim czasie raczej nie brakowało. Po pierwsze, w zasadzie żaden z dużych graczy nawet nie zająknął się w swoich materiałach promocyjnych o tej funkcji, no i wreszcie, po drugie, odblokowywanie głosowe nie jest dostępne nawet w smartfonach z rodziny Google Pixel 3.

Warto tu zwrócić uwagę na aplikację Google w wersji 8.39, której kod pokazuje nadchodzącą zmianę w zakresie odblokowywania głosowego:

Funkcja Voice Match to unlock, z której korzystasz, zostanie zastąpiona bezpieczniejszym narzędziem, które pomoże otrzymać osobiste wyniki (w domyśle: wyszukiwania – red.), gdy Twoje urządzenie pozostaje zablokowane. Możesz zmienić tę funkcję w ustawieniach swojego Asystenta Google.

Wiele wskazuje na to, że Asystent Google, po nauczeniu się głosu użytkownika, będzie wyświetlać wyniki z poziomu ekranu blokady. I tutaj raz jeszcze musimy wrócić do Pixela 3, który właśnie tę funkcję oferuje. Zamiast pełnego odblokowania smartfona, po uwierzytelnieniu przez Asystenta Google, będziemy mogli przejrzeć interesujące nas wyniki na przykład z Gmaila, kalendarza czy listy kontaktów. Kolejne działania będą już wymagać odblokowania smartfona w standardowy sposób.

W chwili obecnej, nie wiadomo, kiedy wszystkie te nowości zostaną wprowadzone. Wszyscy ci, którzy korzystają z Asystenta, nadal mogą korzystać z możliwości odblokowania głosowego.

źródło: 9to5Google