Google wypuszcza Androida 4.4.1 dla Nexusa 7 LTE i smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5 - Tabletowo.pl

Google wypuszcza Androida 4.4.1 dla Nexusa 7 LTE i smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5

Dołącz do dyskusji 0

Google wyjątkowo szybko zareagowało na zgłoszone niedociągnięcia swojego najnowszego systemu, czyli Androida 4.4 Kit Kat. Od wczorajszego wieczoru dostępna jest aktualizacja platformy, o oznaczeniu 4.4.1, m.in. dla tabletu Nexus 7 2013 LTE oraz smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5.

Poprawki dotyczą głownie stabilności systemu (likwidują błędy zawieszania aplikacji, braku reakcji, braku przezroczystości i kolorystyki, blokowania ekranu po nieodebraniu połączenia, itp.) oraz poprawiają pracę urządzeń (dłuższa żywotność baterii) i aparatu fotograficznego. Co ciekawe , nie jest to oczekiwane wprowadzenie obsługi plików RAW (bezstratny zapis plików graficznych) – skoncentrowano się raczej na szybkości działania aparatu oraz jego współpracy z telefonem/tabletem. Lepszy ma być balans bieli, tryb HDR oraz szybsza migawka. Poprawiono również dźwięk oraz wibracje.

Tabletowo.pl Google wypuszcza Androida 4.4.1 dla Nexusa 7 LTE i smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5 Aktualizacje Nowości

Bardzo dobrą wiadomością jest, że firma Google tak szybko zareagowała na słowa krytyki nowego systemu. Zakres zmian również dobrze wróży na przyszłość.

Wraz z ostatnimi wiadomościami o pracach nad integracją systemów Chrominium, Andriod i przeglądarki Chrome oraz coraz lepszą współpracą z deweloperami (tutaj) można oczekiwać coraz ciekawszych wiadomości z placu boju o nasze serca (i kieszenie).

źródło: theverge, androidcentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona