Google wypuszcza Androida 4.4.1 dla Nexusa 7 LTE i smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5 | Tabletowo.pl

Google wypuszcza Androida 4.4.1 dla Nexusa 7 LTE i smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5

Dołącz do dyskusji 0

Google wyjątkowo szybko zareagowało na zgłoszone niedociągnięcia swojego najnowszego systemu, czyli Androida 4.4 Kit Kat. Od wczorajszego wieczoru dostępna jest aktualizacja platformy, o oznaczeniu 4.4.1, m.in. dla tabletu Nexus 7 2013 LTE oraz smartfonów: Nexus 4 i Nexus 5.

Poprawki dotyczą głownie stabilności systemu (likwidują błędy zawieszania aplikacji, braku reakcji, braku przezroczystości i kolorystyki, blokowania ekranu po nieodebraniu połączenia, itp.) oraz poprawiają pracę urządzeń (dłuższa żywotność baterii) i aparatu fotograficznego. Co ciekawe , nie jest to oczekiwane wprowadzenie obsługi plików RAW (bezstratny zapis plików graficznych) – skoncentrowano się raczej na szybkości działania aparatu oraz jego współpracy z telefonem/tabletem. Lepszy ma być balans bieli, tryb HDR oraz szybsza migawka. Poprawiono również dźwięk oraz wibracje.

Bardzo dobrą wiadomością jest, że firma Google tak szybko zareagowała na słowa krytyki nowego systemu. Zakres zmian również dobrze wróży na przyszłość.

Wraz z ostatnimi wiadomościami o pracach nad integracją systemów Chrominium, Andriod i przeglądarki Chrome oraz coraz lepszą współpracą z deweloperami (tutaj) można oczekiwać coraz ciekawszych wiadomości z placu boju o nasze serca (i kieszenie).

źródło: theverge, androidcentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona