Wear OS Developer Preview 2 z agresywnym trybem oszczędzania energii już dostępny | Tabletowo.pl

Wear OS Developer Preview 2 z agresywnym trybem oszczędzania energii już dostępny

Dołącz do dyskusji 0

Pierwszy Developer Preview Wear OS Google udostępniło pod koniec marca 2018 roku. Trwająca cały czas konferencja Google I/O 2018 jest jednak okazją, aby pójść o krok dalej i oddać w ręce developerów Wear OS Developer Preview 2. Nowości nie jest szczególnie dużo, ale mimo wszystko są one istotne.

Najnowszy Wear OS Developer Preview zawiera zaktualizowane obrazy Android Emulator i obrazy systemu do ściągnięcia na Huawei Watch 2 (Bluetooth) lub Huawei Watch 2 Classic (Bluetooth). Google po raz kolejny wyraźnie zaznacza, że DP2 przeznaczony jest wyłącznie dla deweloperów i nie nadaje się dla przeciętnych użytkowników do codziennego użytkowania. Wgrać go można jedynie po ręcznym ściągnięciu i wgraniu do smartwatcha.

Pierwszą z nowości, jakie wprowadza Wear OS Developer Preview 2, jest wsparcie dla funkcji Actions on Google. Warto w tym miejscu dodać, że nie są one ściśle związane z Androidem P i będą działać na wszystkich sprzętach z Wear OS 2.0. Przy okazji Asystenta Google wzbogacono o kilka nowych rozwiązań, jak na przykład zamianę tekstu na mowę.

Wear OS Developer Preview 2 to również kolejne mechanizmy oszczędzania energii. Kiedy smartwatch wprowadzi się w tryb ulepszonego oszczędzania baterii, wówczas pokazuje on energooszczędną tarczę zegarka, a moduły łączności, ekran dotykowy i funkcja automatycznego wybudzenia ruchem nadgarstka są wyłączone. Jeśli użytkownik chce sprawdzić godzinę, musi wcisnąć przycisk na boku koperty. Dłuższe przyciśnięcie powoduje z kolei wyjście z tego trybu pracy i przełączenie do standardowego.

W Wear OS Developer Preview 2 Google usunęło też funkcję, zapobiegającą automatycznemu połączeniu z Wi-Fi, kiedy użytkownik wyłączy Bluetooth (miała ona na celu dodatkowo oszczędzać energię), ponieważ wnioskowali o to deweloperzy.

Źródło: Android DevelopersAndroid Developers przez Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona