Google walczy z podróbkami specjalną naklejką umieszczoną na pudełku - Tabletowo.pl

Google walczy z podróbkami specjalną naklejką umieszczoną na pudełku

Dołącz do dyskusji 0

Duży popyt na dane urządzenie często sprawia, że rynek nieoryginalnych produktów szybko rozpoczyna swoją ekspansję. Niektórzy wręcz szukają jak najlepiej skopiowanych urządzeń. A co, jeśli należysz do grupy osób, które chcą kupić produkt w dobrej cenie, a jednocześnie ustrzec się przed „replikami”?

Rynek podróbek jest już wart naprawdę ogromną sumę. Chyba każdy turysta odwiedzający Chiny, może osłupieć z wrażenia, widząc na każdym kroku sklep z „replikami”. Nie sposób więc uchronić Europę przed zalewem kopii popularnych przedmiotów prosto z Chin i nieważne czy mamy tu na myśli ubrania czy sprzęt komputerowy. W państwach, gdzie prawa autorskie są czymś znanym jedynie z opowieści, podrabia się dosłownie wszystko.

Tabletowo.pl Google walczy z podróbkami specjalną naklejką umieszczoną na pudełku Google Nowości Smartfony

Naklejka, podczas patrzenia na nią pod pewnym kątem, powinna wyglądać tak.

Poza weryfikacją na forach dyskusyjnych czy grupach na Facebooku, możesz sprawdzić produkt Google z 2018 roku w bardzo prosty sposób (co nie znaczy, że w pełni  skuteczny). Wystarczy, że znajdziesz hologramową naklejkę z literą „G” gdzieś na pudełku. Możesz więc być spokojny, przynajmniej do czasu, aż fałszerze sprzętu… nie zaczną kopiować naklejki.

Tabletowo.pl Google walczy z podróbkami specjalną naklejką umieszczoną na pudełku Google Nowości Smartfony

Tak wygląda sama naklejka.

Google udostępnia również stronę, na której możesz zgłosić „repliki”, które wpadły w Twoje ręce – możesz to zrobić między innymi  tutaj

Moje rady

Osobiście jeszcze nigdy nie zakupiłem nieoryginalnego przedmiotu. Kupuję zawsze z pewnych źródeł, dość popularnych i zawsze staram się przeczytać opinie innych kupujących o sklepie, którego oferta jest bardzo atrakcyjna. Dzięki temu unikam problemów z ewentualną gwarancją, a dodatkowo nie wyrzucam swoich pieniędzy na coś, co jest czymś, czego chciałem, ale tylko z zewnątrz. Nikt Wam nie sprzeda produktu za procent realnej rynkowej wartości, chłodno więc spoglądajcie na tak duże promocje.

Źródło: androidpolice.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona