Google uśmierci aplikację Inbox w marcu 2019 roku. Używacie jej?

Inbox to dość popularna usługa klienta e-mail obejmująca witrynę na komputery oraz aplikację na Androida i iOS. Ma ona zostać wycofana w marcu przyszłego roku. Taką informację znajdujemy na stronie pomocy Google, dotyczącej Inboxa.

Reklama

Inbox pozyskał z pewnością sporą rzeszę fanów, którzy dzięki jego funkcjom oszczędzali czas. Był z nami 4 lata. Pamiętam, gdy po jego premierze pojawiały się głosy, że zastąpi starego, poczciwego Gmaila. Jednak dzięki odświeżeniu, to on przyciągnął na nowo internautów. W ostatnim czasie w Inbox coraz rzadziej pojawiały się aktualizacje, a nawet niektóre funkcje zostały usunięte.

Przedstawiciel Google powiedział Computerworld na początku tego roku, zanim zmiany w Gmailu zostały ujawnione:

„W odniesieniu do nadchodzących zapowiedzi Gmaila, nie przewiduje się zmian w aplikacji Inbox”

Dodał też, że

„Inbox pozostaje świetnym produktem dla użytkowników posiadających określony cykl pracy (workflow) i w którym testujemy innowacyjne funkcje e-maila”.

Najwyraźniej plany Google zmieniły się od czasu tej wypowiedzi. Na stronie pomocy Inboxa pojawiły się informacje o dacie zakończenia świadczenia tej usługi. Ponadto na oficjalnym profilu aplikacji na Twitterze umieszczono krótką notkę:

Bardzo ubolewam nad tym, że Google nie poinformował użytkowników na samym początku o tym, że tak naprawdę są beta testerami. Wiele osób przyzwyczaiło się do interfejsu wygaszanej aplikacji, jednak nie należy tym samym ujmować funkcjonalności Gmailowi, który ostatnimi czasy naprawdę się rozwinął. Na przykład część funkcji z Inboxa zaimplementowano wprost do Gmaila.

Użytkownicy Inboxa mają jeszcze sporo czasu, by rozpocząć zmianę używanego klienta e-mail. Google przygotował również specjalną stronę, na której opisane są funkcjonalności obu aplikacji, tak by ułatwić migrację z Inboxa na Gmaila. Możecie ją znaleźć tutaj.

 

Źródło: androidpolice.com