Google upraszcza interfejs w Sklepie Play | Tabletowo.pl

Google upraszcza interfejs w Sklepie Play

Dołącz do dyskusji 0

Google od pewnego czasu lekko modyfikuje design swoich usług, starając się jeszcze bardziej dopasować je do swojej wizji, zawartej we wzorze Material Design. Po niewielkich korektach webowej wyszukiwarki, przyszedł czas na sklep z aplikacjami dla Androida.

Nie czarujmy się, zmiany – owszem – są, ale poza wyglądem nie liczcie na żadne nowości. W zasadzie daje się zauważyć zmodyfikowaną szufladę, która teraz obsługuje tylko aplikacje i gry. Pliki multimedialne, wliczając w to książki, filmy czy Muzykę Play zostały przeniesione w zupełnie inną strefę, którą można odnaleźć niżej, nieopodal menu ustawień.

Wprawne oko wyłapie też zmiany kolorystyczne dla zakładek „Moje aplikacje i gry” oraz dla ustawień. Pojawiło się także o wiele więcej bieli. Ów kolor pojawia się kosztem zieleni, która wraz z kolejnymi aktualizacjami zdaje się być przez firmę z Mountain View coraz bardziej ograniczana. Dostrzeżecie też drobne korekty wizualne w ustawieniach oraz metodach płatności.

Podane zmiany występują dla wersji 12.6.13, choć mówiąc szczerze, nie wiem, czy spieszyłbym się z instalowaniem najnowszej wersji. Jak pisałem we wcześniejszych akapitach, to tylko lekki facelifting, który w codziennym użytkowaniu w zasadzie nie daje ani zbyt wiele pod kątem ergonomii, ani – tym bardziej – czasu, jaki musimy poświęcić, chcąc pobrać interesujący nas program.

źródło: 9to5Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona