Google udostępniło Android N Developer Preview 2. Oto lista nowości | Tabletowo.pl

Google udostępniło Android N Developer Preview 2. Oto lista nowości

Dołącz do dyskusji 0

Google na początku marca udostępniło wersję aplha Android N Developer Preview. Teraz przyszedł czas na pierwszą betę najnowszej wersji oprogramowania. Znalazło się w niej kilka kolejnych nowości. Naprawiono również część zgłaszanych przez użytkowników błędów.

Zamykanie wszystkich procesów działających w tle

Dotychczas użytkownicy „czystej” wersji Androida, którzy chcieli zamknąć wszystkie aplikacje, działające w tle, musieli robić to ręcznie, jedna po drugiej. W Android N Developer Preview 2 pojawił się napis Clear all, po dotknięciu którego, „ubijane” są wszystkie procesy, działające w tle. Znajduje się on na samej górze, ponad wszystkimi otwartymi programami. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się również w finalnym wydaniu.

Android N Developer Preview 2 1

Po wykonaniu tej czynności i ponownym tapnięciu przycisku, odpowiedzialnego za otwieranie podglądu uruchomionych aplikacji, pojawi się taki komunikat:

Nowy wygląd podglądu folderów

W Androidzie istnieje możliwość grupowania aplikacji w foldery. W Android N Developer Preview 2 zmieniono nieco wygląd podglądu, jakie programy w nich umieszczono. Animacja towarzysząca otwieraniu pozostała natomiast taka sama.

Kalkulator na pasku szybkiego uruchamiania

W Android N Developer Preview 2 pojawiła się możliwość dodania kalkulatora do paska szybkiego uruchamiania, wyciąganego z góry. Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia paska i go tam przeciągnąć. Co ciekawe, Google w przewodniku dla deweloperów zaznacza, że ikonki na nim nie mogą służyć jako skróty do uruchamiania aplikacji. Cóż, najwyraźniej Google to nie dotyczy.

Android N Developer Preview 2 4

Emoji z Unicode 9.0

Google dodało wsparcie dla nowych emoji z Unicode 9. Zachęca również deweloperów, aby odkryli ich zalety i stosowali je w swoich aplikacjach, służących do komunikacji (wiadomości, klawiatury). Nowe emoji mają też bardziej przypominać prawdziwych ludzi, również o różnych kolorach skóry. Pojawi się także więcej postaci oraz przedstawicieli różnych zawodów.

Android N Developer Preview 2 7

Skróty do aplikacji

Programy mogą od teraz udostępniać skróty, które użytkownik może umieścić na ekranie głównym. Dzięki temu dostanie on szybki dostęp do poszczególnych funkcjonalności, np. wysłania wiadomości do członka rodziny czy przyjaciela lub włączenia nawigacji, która poprowadzi go do domu.

Zmiany w API

Udoskonalono dotychczasowe funkcje, jak Multi Window (od teraz deweloperzy mogą ustalić minimalne wymiary okna, w jakim może otworzyć się ich aplikacja), powiadomienia czy jeszcze inne.

Naprawa błędów

Naprawiono też niektóre błędy, które zgłaszali użytkownicy. Było ich sporo, a z pełną listą możecie zapoznać się tutaj.

Osoby, które od początku biorą udział w Android N Developer Preview, otrzymają betę przez OTA (Over-The-Air). Można też samodzielnie przeflashować system, choć nie ma takiej konieczności.

Źródło: Google, Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona