Google udostępni Android N Developer Preview nie tylko właścicielom Nexusów? | Tabletowo.pl

Google udostępni Android N Developer Preview nie tylko właścicielom Nexusów?

Dołącz do dyskusji 0

Użytkownicy Nexusów to w większości entuzjaści systemu operacyjnego Android, którzy znają się na rzeczy i nie boją się wszelkich nowości. Co więcej, chętnie biorą udział w testach kolejnych wersji, aby nie tylko przedpremierowo je poznać, ale również podzielić się z producentem swoim feedbackiem. Wiadomo – im więcej, tym lepiej. Dlatego możliwe, że Google udostępni Android N Developer Preview również posiadaczom smartfonów innych marek.

Taka wskazówka pojawiła się w kodzie źródłowym strony, poświęconej najnowszemu wydaniu Androida. Odnaleźć tam można zapis, że na liście wspieranych urządzeń znajdzie się więcej urządzeń, również od partnerów OEM. Co więcej, kolejne aktualizacje udostępniane by były przez OTA (Over-The-Air), bez konieczności flashowania systemu z obrazu systemu.

Android N

Pytaniem pozostaje, posiadacze których konkretnie urządzeń i od których producentów mogliby dołączyć do grona testerów Androida N. Możliwości i konfiguracji jest nieskończenie wiele (przynajmniej teoretycznie), jednak mnie osobiście najpierw przyszło na myśl Lenovo i smartfony z serii Lenovo Moto ze względu na praktycznie całkowicie „czysty” system operacyjny (z kilkoma tylko dodatkami).

Urządzenia z autorskimi nakładkami mogłyby być nieco bardziej „problematyczne”. W mniejszym lub większym (ze wskazaniem raczej na to drugie) stopniu wprowadzają wiele dodatkowych funkcjonalności, których brak w „czystym” Androidzie. Brak wsparcia dla nich mógłby więc przełożyć się na znacznie mniejszy komfort użytkowania z powodu niedostępności niektórych opcji. Z drugiej strony, każdy geek na pewno zgodziłby się na te niedogodności, aby tylko dostać możliwość testowania nowej wersji systemu w pierwszej kolejności.

Pozostaje jeszcze kwestia, z jakiej półki cenowej pochodziłyby urządzenia, o których mowa powyżej. Nexusy należą do high-endów, więc czy Google udostępni Android N Developer Preview tylko posiadaczom flagowców od innych producentów? Pytań jest więcej niż odpowiedzi, jednak wkrótce powinniśmy poznać odpowiedź na wszystkie z nich. W końcu premiera najnowszej wersji tego systemu operacyjnego zbliża się coraz większymi krokami (zaplanowano ją na trzeci kwartał 2016 roku), więc czas ucieka.

Źródło: Google przez Android Central

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona