Google uaktualnia paczkę z Android L dla Nexusów 5 i 7 - Tabletowo.pl

Google uaktualnia paczkę z Android L dla Nexusów 5 i 7

Android L będzie (jest?) największą zmianą w tym systemie operacyjnym od wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Całkowite przejście na nowe środowisko uruchomieniowe, optymalizacja systemu i nowe narzędzia dla programistów.

Wiele zmian ma na celu poprawę wydajności i żywotności baterii. Google już jakiś czas temu udostępnił obraz tej nowej wersji systemu dla Nexusów 5 i 7. Wiele osób zainstalowało L na swoich urządzeniach, ale ostatnio nie było żadnych aktualizacji. Do wczoraj. W repozytorium pojawiła się wersja oznaczona kodową nazwą LPV81C dla Nexusa 5 i Nexusa 7 z roku 2013.

Nie znajdziemy tam wiele zmian, ale da się zauważyć, że zaktualizowane zostały biblioteki Google Fit API, umożliwiające deweloperom tworzenie ciekawych aplikacji związanych ze śledzeniem stanu zdrowia i postępów sportowych. Wprowadzono też rozwiązania optymalizujące wydajność i usunięto niektóre błędy. Obrazy systemu można ściągnąć tutaj, ale należy pamiętać, że jest to wersja BETA, nie gwarantująca stabilności ani wydajności.

Tabletowo.pl Google uaktualnia paczkę z Android L dla Nexusów 5 i 7 Aktualizacje Android Google

Przypominamy najważniejsze zmiany Android L:

  • całkowite przejście ze środowiska uruchomieniowego Dalvik na ART
  • Material Design
  • zmieniony ekran blokady
  • bardziej rozbudowana wielozadaniowość
  • nowa belka powiadomień
  • Project Volta poprawiający żywotność baterii
  • wsparcie natywne dla procesorów 64-bitowych

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona